Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Matek angolról magyarra....

Matek angolról magyarra. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

1. Fundamental theorem of number theory


2. We raise a power to another exponent by raising the base to the product of the exponents


3. Expansion: The expansion of an expression is carried out by doing as much as to make it into a collection of terms connected only by + and - signs. Usually this entails doing as much multiplication as can be done, and removing all brackets.


4. Factor: A factor is a number which divides exactly into another number.



(Angolul tanulom a matekot, már 3 oldalt lefordítottam, de ezek kicsit meg vannak csavarva nekem, s 'magyarosan' szeretném leírni :) Köszönöm.)


2011. febr. 26. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:

1. A számelmélet alaptétele

2. Egy hatványt úgy emelünk újabb kitevőre, hogy az alapot a kitevők szorzatára emeljük.

3. ez túl hosszú

4. A faktor alapból tényezőt jelent, de itt jól láthatóan osztónak kell fordítani, így már meg tudod csinálni?

2011. febr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. febr. 26. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi ez a könyv egyébként, amiből tanulsz?
2011. febr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mert még csak 'nulladikos' előkészítős vagyok, és most ismerkedünk ezzel az matek angulul-dologgal, és egyenlőre csak fénymásolatokat kapunk... de jövőre könyv kell, nem tudom, mi a címe, de fehér és egyszerű, kép nélküli könyv, ami egyébként nekem unszimpatikus :) 3000 Forint. :)
2011. febr. 26. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!