Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A francia főnevek névelője...

A francia főnevek névelője mikor le és mikor la?

Figyelt kérdés
Köszönöm a segítséget!
2011. márc. 6. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Én tanultam nyolc évig, soha nem tudtam ezt megérteni igazán, valami olyasmi van hogy ha hímnemű a szó ami utánna jön akkor le, ha nőnemű akkor la. Dehogy egy tárgyról hogyan döntöd el hogy milyen...!!?? Szerintem rá kell erre érezni, meg hogy hogy hangzik jobban
2011. márc. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

ja még egy példa, la fille= a lány, le garcon = a fiú

De itt ugye egyértelmű

2011. márc. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha hímnemű a szó, akkor le, ha nőnemű, akkor la. Szabályokat nem érdemes keresni, mert amennyi szabály van, annyi kivétel is. A legjobb módszer eleve úgy tanulni a szavakat, hogy elémondod a névelőt.
2011. márc. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

8 év tanulás után ilyen kuszaságot írni...


Egyébként nincs benne semmi logika, meg kell tanulni és kész.

2011. márc. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Megnyugtatlak, ez ugyanígy van a németben is, sőt ott 3 névelő van :D

Persze vannak szabályok, hogy általában mikor der, die és das, de még itt is sok a kivétel, és a németben is az a legjobb, ha a szóval együtt tanulod meg. Szánd rá az időt ha van :)

2011. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
én most kezdtem el tanulni, és ha télleg semmi nem jut eszembe akkor "e"-re végződő szavak elé la-t írok, mert azért elég sok nőnemű szó végződik "e"-re, és néha bejön dolgozatoknál...de egyetértek az előttem szólókkal, ha nem csak tippelgetni akarsz, akkor meg kell tanulni:S
2011. márc. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
kettannyelvűben tanulok, középszinten beszélek. semmi logika nincsen benne max hogy a ment végűen biztos masculanok ( azaz hímnemüket) és pl a tion végűek pedig féminin( azaz nőnemüek) a lényeg hogy sokat kell olvasni hallgatni hogy megjegyezd hogy melyik le és melyik la ez amugy nagyon sok mindenben játszik késöbb szerepet
2011. márc. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!