Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanultatok már meg úgy nyelvet...

Tanultatok már meg úgy nyelvet, hogy egy spontán ötlet volt az egész?

Figyelt kérdés
3 nyelven beszélek folyékonyan. Az angolt meg a németet az iskolában tanultam. Az olasz meg egy hirtelen szikra volt és évek óta beszélek nagyon jól olaszul és használom is. Most valamiért elkezdtem hasonló késztetést érezni az orosz iránt. Azt is tudnám bőven használni a rokonok miatt. :) És szerintem a fejem se fájdulna meg ha beszélnék még egy nyelvet. Főlleg mert nagyon könnyen tanulok nyelveket és szeretem is. Meg hát ki tudja, bármikor jól jöhet majd az életben. Mi a véleményetek? Jó, ha sok nyelven beszél valaki?
2011. márc. 12. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudok még nyelveket nagyon, a németet beszélem alapszinten, és az angolt tanulom. Viszont van egy ismerősöm aki csak úgy mert unatkozott megtanult spanyolul és németül. Szerintem jó dolog ha valaki több nyelven beszél :)
2011. márc. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha elég masszív a nyelvtudásod, természetesen nulla gyakorlással is évek után, könnyebb lesz átismételni, és lesznek szavak,amiket talán sose felejtesz el,DE nem elég megtanulni, egy nyelvet valaki folyékonyan csak napi használattal beszélhet. A felsőfok nem egy magas szintű nyelvtudás, csak azért említem, mert mindenki azzal dobálózik,hogy ő beszél felsőfokon, nem tudom, hogy te vizsgáztál e, nem is ez a lényeg. Szerintem 4 nyelvet te, ha csak nem tolmács vagy, vagy több nyelvű országban/családban élsz, nem fogsz nem hogy napi heti szinten se használni, pláne ha mellette még dolgozol is. Így ha nem is felesleges, mert persze a tudás sosem felesleges, szerintem nem jársz vele jobban, mintha pl. az angolt tényleg napi szinten használnád, és még esetleg még 1 nyelvet ugyanígy. Hidd el, munka/tanulás mellett nem kis teljesítmény az se,ha valaki naponta beszélget pár órát angolul, az olvasás/netezés más téma,az még csak passzív nyelvtudást ad. Nem eltántorításnak szántam, örülök,hogy van aki ennyire szeret nyelvet tanulni,én is ilyen vagyok. De mivel már sok helyen jártam, azt tapasztalom Magyarországon a mennyiségre mennek, és nem a minőségre, pedig tényleg jobban járnál,ha 1-2nyelvvel foglalkoznál annyit,mint a 4-el együtt. Akármit mondhatsz, ennyit nem tudsz használni egyszerre naponta,ha csak nem áll fenn az,amit fentebb írtam.
2011. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nem ide tartozik csak,ha már megjegyeztem a mennyiség kontra minőség dolgot. Az iskolában ugyanez megy, sok lexikális tudás, amit ha nem is rögtön pár év múlva teljesen elfelejtenek. Ott van pl. Svájc, matekon meg nyelveken kívül szinte nulla lexikális tudást kapnak,de megtanítják őket utána nézni a dolgoknak...hogy legyen bennük rá igény, így összességében bőven előttünk járnak. Vagy az Egyesült államok, igaz sok ott a debil, DE a gyerekek nem önbizalomhiányosok, és aki a Harvardra, Princetonra etc. egyetemekre megy, közülük is sokan a magyarok által nullának titulált, egyáltalán nem a mennyiségre/lexikális tudásra épülő amerikai középfokú oktatás "áldozatai" voltak. Szerintem hasonlít a te eseted is erre,még ha nem is közvetlen,van benne párhuzam.
2011. márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is három nyelven beszélek a magyar mellett folyékonyan (bár az egyik nem ér, mert abban az országban nőttem fel/élek:D), középszinten többet is, mindet azért tanultam, mert csak úgy kedvem lett hozzájuk
2011. márc. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jò, hogy vannak ilyen emberek, én ugyan csak két nyelvet beszélek a magyaron kìvûl és ezeket sem csak kedvbôl tanultam, hanem kényszerbôl, bàr szerencsére nekem is jò a nyelvérzékem... szerintem nem felesleges dolog akàr 4-5 nyelvet is elsajàtìtatni, én nem értek egyet azzal a felvetéssel, hogy jobban jàrsz ha mindezt az energiàt csak két nyelvbe fekteted... De ezzel nem akarok senkit megbàntani, ez csak az én véleményem... Hajrà, hajrà!! én angol, francia, franciàt is javasolni tudom, nagyon szép és az angol utàn nekem sokkal kônyebben megy, habàr életemben egy betût se làttam belôle...
2011. márc. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, én is tapasztaltam, hogy magától tanulva nem igazán fog tudni beszélni az ember. Én oroszul és lengyelül tanulok magamtól; megszólalni valószínűleg meg tudnék, de folyékonyan beszélni nem volnék képes, még ha meg is érteném, akkor se. A passzív tudás sem jön rosszul azért: annyira persze nem hasznos, mint az átfogó, minden területen és helyzetben alkalmazható ismeret, de legalább ha elküldenek a büdös francba, nem csak mosolyogsz - esetleg megnézheted kedvenc filmedet azon a nyelven, érteni fogod a zenéket, a netnek nagyobb részét fogod érteni, nem mellesleg, az a tudat is benned van hogy "ennyivel többet tudok a többi embernél" (persze, ezt csak mértékkel:)).
2011. márc. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindhárom nyelvet használom mindennap, az oroszt is használnám, amint már említettem, rokonok miatt. :)
2011. márc. 13. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!