Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciát vagy németet válassza...

Franciát vagy németet válasszak második nyelvként?

Figyelt kérdés

Szeptemberbe megyek középsuliba, és nem tudom, hogy franciát vagy németet válasszak az angol mellé.A francia jobban tetszik, mint a német, de szerintem a franciát sokkal kevesebben beszélik, mint a németet.

Szerintetek?


2011. márc. 16. 15:43
 1/7 anonim válasza:
100%

Én pont ezelőtt a döntés előtt álltam két hete!

Én MÉG egyik nyelvet sem beszélem, de elmondom a véleményemet:)

A német nyelv nagyon hasznos, Európában elterjedt nyelv, kemény a kiejtése, elvileg angol után könnyű tanulni, ráadásul itt van a szomszédban. Tényleg sokan beszélik, és lehet, hogy hülyén hangzik, de én pont ezért nem ezt fogom tanulni! :)

A francia nyelvet beszélik Franciaországban, Kanadában, és Afrika egyes területein. Apukám nemrég álláshirdetéseket böngészett, és a Francia nyelvtudásra a legtöbb helyen nagyobb a szükség, mint a Németre, mert németet beszélő emberből sok van, de a franciát beszélő után meg kapkodnak! A kiejtése szerintem nagyon szép, bár valaki pont emiatt menekül tőle. Azt válaszd, amelyikhez kedved van, mert azt jobb kedvvel is fogod tanulni! :)

2011. márc. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én pont ma jöttem haza Fro.-ból, (1 hét ottlét után, cserediák voltam) franciául szerintem nem éri meg tanulni. A német hasznosabb, de te tudod.
2011. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Franciául tanulj. Semmi értelme annak, hogy a németet erőltesd.
2011. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a németet tanulhatod életed végéig,mert az olyan bonyolult,meg az a sok többesszám,meg igék..az egy halál nyelv.Válaszd a franciát :)
2011. márc. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Baratnom beszeli mindkettot (francia, angol) es tapasztalata, hogy sokszor mikor nem jut eszebe a francia szo, az angol megfelelojet mondja kicsit francias 'akcentussal' es megertik. (nagyon sok a ket nyelvnek az alapja, igy konnyebb lesz a francia.)
2011. márc. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A francia mellett döntöttem :).

2011. márc. 24. 21:04
 7/7 anonim ***** válasza:
akkor gondold meg magad!!! anno én is e között a két nyelv között gondolkoztam, és sajnos a franciát választottam. hát el kell mondjam hogy felsőfokon beszélek angolul de nem sok közöst fedeztem fel benne a franciával. iszonyatosan bonyolult, rengeteg eset, mód, alak, nem, stb van benne, hogy a kiejtésről már ne is beszéljek, azt lehetetlen reprodukálni, minden elismerésem azé aki képes rá. három évig tanultam, ebből kettőt anyanyelvi tanárral,nem sok mindent tudtam mondani, de amit mégis, azt meg nem értette a kiejtés miatt :) (nem csak én hanem a csoport jó fele így volt ezzel)
2011. márc. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!