Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvvizsgára a listenin...

Angol nyelvvizsgára a listening-re hogy érdemes készülni? Kb. fél év múlva szeretném letenni, és ez a része tűnik a legnehezebbnek. Hogyan és mivel tudnám fejleszteni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyértelmű; ilyen típisú feladatokkal, meg szövegek hallgatásával.
2011. márc. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
itt sokmindent találhatsz (pl. words in the news) amit meg lehet hallgatni, de közben el is lehet olvasni, hogy mit írnak. Nekem az is sokat segített, hogy angolul néztem filmet. Magyar, de főként angol felirattal. Felirat nélkül szerintem elég nehéz, de nem lehetetlen:D
2011. márc. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
[link] pont a link maradt le^^"
2011. márc. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Félév sok idő.

Nézd naponta a CNN-t, BBC-t, felirat nélkül, angolul.

Elején nem értesz majd semmit se, de naponta legalább 1-2 órát nézd, nagyon fontos, hogy rendszeresen.

Pár hét után menni fog, érteni fogod, meg fogsz lepődni te is.

Itt egy gyakorló:

[link]

2011. márc. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rosszat linkeltem, bocsánat:

[link]

2011. márc. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!