Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet kezdjem el...

Melyik nyelvet kezdjem el tanulni? A spanyolt vagy az oroszt?

Figyelt kérdés
eddig németet és angolt tanultam, mindkettőből megvan a középfokú nyelvvizsgám, most pedig szeretnék egy új nyelvet tanulni. Viszont csak itthon tudnék neten, tanári segítség nélkül. szerintetek melyiket lehetne teljesen magamtól megtanulni és melyiket érné meg?
2011. ápr. 3. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem spanyolt érdemesebb, de ez attól is függ, mihez kellene neked. a spanyol közelebb áll a némethez és az angolhoz, mint az orosz.
2011. ápr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vegyél elő egy földrajzkönyvet, nézz híreket, olvass a két országról szóló gazdasági hetilapokat, turisztikai bemutatókat, és azután rá fogsz jönni, melyiket érdemesebb
2011. ápr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen, ahogy utánanéztem az orosz nyelvnek: ezek a cirill betűk...nem vagyok hozzászokva, inkább spanyolt tanulok. egyébként jelenleg nem kell semmihez, csak hobbiból szeretnék tanulni nyelvet :)
2011. ápr. 3. 10:25
 4/4 anonim ***** válasza:
a spanyol jóval egyszerűbb, az oroszt nem nagyon ajánlanám egyedül, persze a spanyol kiejtést sem lehet teljesen jól megtanulni egyedül de mégis könnyebb. a 2 nyelv 2 teljesen külön világ. én spanyolt tanultam régebben de már felejtem mert nem foglalkozok vele egyáltalán :S most viszont az oroszt kezdem.
2011. júl. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!