Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak...

Milyen nyelvet tanuljak harmadiknak? Spanyolt. Németet, olaszt, portugált, oroszt vagy japánt? :D HA van még esetleg egyéb ötletetek azt szívesen meghallgatom:D

Figyelt kérdés
Sziasztok!! Másodikos gimnazista vok és francia kéttannyelvűbe járok szóval a francia nyelv adott,valamint angolt fogok még tanulni:DAz a kérdésem h mi legyen a harmadik nyelv:D
2010. jún. 22. 14:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
43%
harmadik? huh, nem sok az?:D én a németet vagy az olaszt választanám.
2010. jún. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Nem nem sok:D

Lehet h lesz negyedik nyelv is:P

A német elég fontos nyelv viszont nekem nem igazán teccik:S Az olaszt pedig kevés helyen beszélik:S

2010. jún. 22. 14:44
 3/29 anonim válasza:
100%
Akkor viszont tanulj spanyolul. Hasonló az olaszhoz, de lényegesen többen beszélik.
2010. jún. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
43%
Ha a franciából indulunk ki, az olasz, vagy a spanyol lenne a legjobb sztem. Az olaszt lenne a legegyszerűbb megtanulnod, mind szavak szintjén, mind nyelvtanilag hasonlít a franciára (nyilván nem egy az egyben ugyanaz, de sok a közös vonás, elvégre latin nyelvek). Lehet, hogy kevés helyen beszélik, viszont Mo.-n még nem annyira elterjedt, mint az angol, ezért lehetne belőle profitálni. (Vagy ugye még a spanyol, ami szerintem a francia után a második legszebb hangzású nyelv :)
2010. jún. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
52%
Én a spanyolra szavazok! Ha úgy adódna én biztos azt választanám! Nekem nagyon tetszik ez a nyelv de, neked kell érezned melyik áll közel hozzád! (Egyébként a németet én sem szeretem annyira.)
2010. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és várok ég további ötleteket:)
2010. jún. 22. 15:43
 7/29 anonim ***** válasza:
40%

Az angol és francia mellé kétféle szempont szerint választhatsz. Az egyik a könnyűség, ekkor egyértelműen a spanyol a nyerő. A másik a hasznosság, ekkor egyértelműen a német, vagy esetleg az orosz (az már eléggé ízlés kérdése, hogy melyik ezek közül, mert a német hasznosabb, de az orosz ritkább).


A portugál és a japán remek választások mint negyedik idegen nyelv az angol-német-francia hármas után vagy ötödik az angol-német-francia-orosz négyes után. Mondjuk ha tudsz franciául és spanyolul, akkor a portugált egy-két hónap alatt meg tudod tanulni, mert kb. 85-90%-ban egyezik a spanyollal.


A japán túl nehéz, és nem annyira hasznos, mint amilyen nehéz. Ráadásul mostanában óriási divat, rengetegen tanulják (más kérdés, hogy többségük hamar feladja). Az olaszt szerintem felejtsd el, esetleg 6. vagy 7. helyen jöhet szóba.

2010. jún. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Ha meg az angolt is csak ezutan fogod elkezdeni, raersz meg a hamadik nyelvvel. Mindenesetre ha vmi konnyut akarsz, a spanyolt ajanlom, mert a francia utan te azt egy-ket ev utan meg fogod tudni tanulni felsofoku szinten.
2010. jún. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Jövőre lesz lehetőségem szakkörön portugált tanulni szerintetek belevágjak? Megérné?

2010. jún. 25. 10:27
 10/29 A kérdező kommentje:
Egyébként már tanultam angolul 5 évig de nem tanítottak meg igazán :S Most az intenzív francia tanulás miatt azt is elfelejtettem amit tudtam:S ezért kell azt tanulnom most
2010. jún. 25. 10:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!