Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy alapfokú angol nyelvvizsgá...

Egy alapfokú angol nyelvvizsgához mennyi időre van szükség, ha heti 2x eljárok órára magántanárhoz és mellette az a napom 70-80% -át a tanulásra tudom fordítani?

Figyelt kérdés
még nem tanultam angolt soha, de második nyelvvizsgaként a diplomámhoz az alap elég.
2011. ápr. 5. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
2-3 hónap
2011. ápr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az örök kérdés, amit minden kezdő nyelvtanuló feltesz a nyelvtanárának :) Én erre mindig azt szoktam válaszolni, hogy intenzitástól és tanulói szorgalomtól függ. Ha nagyon jó nyelvérzéked van és minden nap gyakorolsz (minimum tévénézéssel és angol szöveg olvasásával), akkor igen, lehet 2-3 hónap. Ha ellustálkodod, akkor évek alatt sem menne.

Az általad leírt feltételek teljesülése mellett hamar elérheted a célod. Tiszta szívemből javaslom ugyanakkor a fent leírt tévénézős/olvasós megoldást, mert azzal legalább az érdeklődésed is fenn tudod tartani. Térj be egy Alexandrába, ott kapható egy Oxford sorozat, népszerű regények zanzásított változatait adták ki hat nehézségi fokozaton (egyes a legkönnyebb, hatos a legnehezebb).

Sok szerencsét!

2011. ápr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennél szerintem nagyságrendekkel hasznosabb az English Grammar in Use sorozat, bármi másra költeni felesleges pénzkidobás. Esetleg valami társalgási könyv jól jön még.


3 hónap simán elég.

Nekem másfél hónapom van egy nyelve, mert utazom, alapfok a célom addig. Igaz, nem angol.

2011. ápr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. A tv-s válaszolótól kérdezném, hogy szerinted melyik a jobb:


- magyar felirattal nézni angol nyelvűt, vagy

- csak szimplán angol nyelvűt?


köszi

2011. ápr. 5. 10:10
 5/7 anonim válasza:
Ha magyarul nézed angol felirattal, akkor nem fogod olvasni. Ha angolul magyar felirattal, akkor csak olvasni fogod. Ha sima angol akkor nem biztos, hogy érted. Mi, ha tanórán filmet nézünk, mindig angolul és angol felirattal.
2011. ápr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bár korábban nem én válaszoltam, de nekem az vált be hogy angol hang + a felirat alatta is angolul.
2011. ápr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A tévés válasz írója vagyok. Mindenképp az angol nyelv+angol felirat a leghasznosabb, ahogy előttem szóló tanult kollégáim is írták :) Minden volt tanítványomnak ezt ajánlottam.
2011. máj. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!