Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan aki angol...

Van itt olyan aki angol anyanyelvű?

Figyelt kérdés
és néha tudna nekem MSN-en segíteni?
2011. ápr. 22. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
És nem vagyok, de miben kellene segíteni?
2011. ápr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát kicsit bajban vagyok a módbeli segédigékkel, illetve a célhatározói mellékmondattal, ugye ott elhagyható a kötőszó, és sosem tudom hogy most TO + IGE, vagy csak simán berinfinitive jön... pl hogy: I will be allow do... na szóval ilyenek
2011. ápr. 22. 21:53
 3/4 A kérdező kommentje:

vagy pl: you'd better SEND the message... na és ott miért nem to send?? mert nem az!!!


vagy: The girl resisted TO TELL why she... na és ott meg miért to???

2011. ápr. 22. 21:59
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs ilyen külön szabály, ezt meg kell tanulni, hogy "be allowed to do sg", "you had better do sg", "he denied to talk", stb. Itt is találsz listát, hogy melyik után melyik kell: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

Ha esetleg nem értesz valamit, írd ide, ha tudom, segítek.

2011. ápr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!