Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol érettségiben lehet...

Angol érettségiben lehet olyan kifejezéseket használni mint: should of seen ami ugyanaz mint a should have seen, de a tanár mégis kijavította a dolgozatban nekem?

Figyelt kérdés
folyt.: Baráti levél végén pedig miért csak úgy lehet elköszönni, ahogy azt a tankönyvek 50 éve írják? például nekem a toodles-t aláhúzta mert még sosem hallotta. sőt, még a levél elején a hey-t is. most akkor a tanár a hülye vagy az oktatás? ja és szerinte olyan sincs hogy think about it, csak think of.. meg hogy olyan szó hogy boost nem létezik. ha olyan szót használok ami neki nincs benne a szótárban akkor aláhúzza. az érettségi is ilyen szar szinvonalú?
2011. máj. 2. 15:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

megmutatod neki, hogy a te szótáradban benne van, oszt csá.

a hey szerintem inkább beszélt nyelvben használatos, nem írásban. nem itt kell szlengesen szövegelni, ne itt éld ki magad. :D

should of seen meg olyan ronda, hogy fáj tőle a szemem. szerintem nem létezik, de te tudod...

think about it viszont lehet, én szoktam használni.

2011. máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Should of - ilyen nincs angolban, vagyis nem szabad hogy lenne, de sok tanulatlan (meg angol anyanyelvu teruleten is) hasznalja. Mivel igy ejtik ki, igy is irjak le.mmIndig "should have", ebben nagyon igaza van a tanarodnak.

A tobbivel nincs baj, de az is lehet hogy az Orszagh Laszlo altal irt szotarat hasznalja, amiben pl. egy foritas: gyalogos - footpassenger (helyesen jarokelo)

Ha erettsegi, akkor csinald ugy ahogy a tanar akarja, jobban jarsz.

2011. máj. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Think of (ra gondola) es a think about it (gondolkozik rajta) egeszen mas jelentesu.
2011. máj. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
hat rendben köszi. és régebbi válaszoló: should of seen van, és rendszeresen használják írásban is, csomó emberrel levelezek a us-ben köztük rokonokkal is akik 16 éve élnek kinnt és ők is mondták hogy nem tudják így is elfogadott, folyton változik a nyelv
2011. máj. 2. 16:02
 5/16 A kérdező kommentje:
-"nem tudják", ezt nem akartam beleírni
2011. máj. 2. 16:03
 6/16 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy beleszolok, de "should of" nincs, csak mint mondtam akik igy mondjak (mert igy hangzik helytelen kiejtesben) azok irjak igy. Meg ausztral tanulatlanok is monjak, de mindig ki vannak javitva.

Ha nem hiszed el, gyozodj meg innen.

Previous Topic · Next Topic

Jimmy Phan

Posted: Monday, October 19, 2009 2:57:06 AM

Rank: Member


Joined: 7/14/2009

Posts: 24

Points: 51

Location: Viet Nam

I have 2 sentences like this:


+ Mary should of known that the game was canceled yesterday.

+ Many should have known that the game was canceled yesterday.


My questions are:

1. Which one of them is grammatically correct?

2. Which one is used much more frequently?


Thanks in advance.

Back to top


Geeman

Posted: Monday, October 19, 2009 3:04:17 AM


Rank: Advanced Member


Joined: 10/2/2009

Posts: 1,179

Points: 3,613

Location: United States

Jimmy Phan wrote:

I have 2 sentences like this:


+ Mary should of known that the game was canceled yesterday.

+ Many should have known that the game was canceled yesterday.


My questions are:

1. Which one of them is grammatically correct?

2. Which one is used much more frequently?


Thanks in advance.


"should of" is a mistake. People hear the contraction "should've" and think it's "should of." Same for "could of" and "would of." They are really the contractions of "have."

2011. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A "should of" szlengben van; úgyhogy a "coulda, shoulda, ain't, ya" alakokkal együtt nem használhatod vizsgákon- mint ahogy a kintiek sem teszik a TOEFL, SAT, ACT és különböző vizsgákon. Ha angolul tanulsz többféle közegből, tudni kell elkülöníteni a tanultakat.
2011. máj. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem szleng, oregek is hasznaljak, helytelenul.
2011. máj. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Olyat még nem hallottam, hogy "sould of seen"...

Gondolom azért húzhatta alá, mert nem a helyzetnek megfelelően volt használva. Olyan van, hogy "Think about it", de mást jelent, mint a think of. Arra, hogy nincs olyan, hogy boost, nem tudok mit mondani...Szerintem is told az orra alá a szótárból kimásolt definícióját a szónak.

2011. máj. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

should of seen: borzalmas... nem csodálom hogy kihúzta. tiszta hölye vagy hogy ilyet leírsz érettségin.

hey: abszolút elfogadott, gyakori, ez a tanár hölyesége hogy ezt kihúzta

toodles: ez nagyon szleng, béna, és nem túl elterjedt, én is kihúztam volna.

think abt it: leírták már...

boost: hirtelen boobs-t olvastam, na mondom te meg miről írtál fogalmazást... :D egyébként meg, apukám, nem vagy te olyan profi angolos hogy gettószlengben nyomulj, előbb tanulj meg angolul és ha már az megy, majd mehet a niggaduma is.

2011. máj. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!