Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia kiejtésről van néhány...

Francia kiejtésről van néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

-a comment szóban az om orrhangú vagy nem?

-a en, an, in, néha orrhangú o (n)-ként kell ejteni, de erre van szabály? Mert sehol sem találok rá szabályt.

-az impression szóban a p miatt nehéz hallani de az m betűt ugye nem ejtik?


2011. máj. 3. 17:33
 1/3 A kérdező kommentje:
ja és a demain szót dömá(n)-nak hallom, de mindenhol azt olvasom hogy az ain-t orrhangú en-nek kell ejteni:s
2011. máj. 3. 17:50
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vvok profi franciás, de én a demain szót döman-nak ejtem

Pár szabály, amit én is tok :

- bármelyik szó, amiben van "-en" mindig "an"-nak kell ejteni: pl. entente "antant"-ot mondasz

- ami -e vagy -es vagy -s -re végződik, azt sosem ejtjük:

pl.: je parle, tu parles, il/elle parle, Ils/elles prlent

Itt mindegyiket "párl"-nak ejted

- g betűnél, ha magas hangrendű betű jön utána, "zs", ha mély hangr. betű jön "g"-nek ejted: pl. garage (gárázs)

- a "c"-nél is hasonló a helyzet, ha magas jön "sz", ha mély "k" : écouter (ékuté), Cécile (Szészil)

Persze, ha azt a c-t láttod, ami pl.: a francais-nál van (nincs ezen a billentyűzeten :(), az ilyen módosító-féle funkciója van és abből mindig "sz" lesz :) : (fransze), Ca (sza)

- "ch" (sztem) mindig s : Charles (Sárl)

- "oi" az mindig "oá" : voilá (voálá :))

- "gn"-ből ny : espagnyol (espányol)

- in-ből en : jardin (zsárden)

- eau-ból o : peau (po)


Tudom, nem a kérdésre válaszoltam, a tanárom azt mondja, h ha nem beszélünk orrhanggal (nem a franciákra vonatkozik, hanem ránk magyarokra is) jobban megértik, mintha küszködnénk vele :)

Egyébként, ha meg vagy fázva, akkor a legtökéletesebb :)

2011. máj. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi, hat valamennyit segítettél, bár az in,im kiejtésére vonatkozóan, pl a improter-t ámporter-nek ejtem nem emporternek. én pedig úgy tudtam hogy az orrhang fontos:s

ja a másik hogy néha [á(n)]-t néha ]a(n)]-t ejtenek. ez most fontos vagy annyira nem?

2011. máj. 4. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!