Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Körülbelül 5ezer szavas...

Körülbelül 5ezer szavas szókincs angol nyelvből mennyire tekinthető jónak?

Figyelt kérdés

Mintha valahol azt olvastam volna, hogy a B2es nyelvvizsgához körülbelül 3000-4000 szavas szókincs szükségeltetik, nem tudom, hogy jól emlékszem e, ezért érdekelne, hogy kb mennyit ér az 5ezer szavas... tudom,hogy ez függ attól is, hogy aktív, minden nap használatos szavakról van e szó vagy sem stb stb.. de általánosságban érdekelne.

Köszönöm!


2011. máj. 4. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát hogy őszinte legyek, sose számoltam, hány szót tudok angolból... Nem is tudom, hogy lehet ezt számon tartani. Szerintem ezt valami kutató mondta, akinek ez a szakterülete, és egy kutatáshoz összeszámolta a nyelvtanulók által ismert szavakat, aztán átlagolt és mondott rá egy eredményt. Nem hinném, hogy ezt így meg lehet állapítani...


Az, hogy mennyire érzed magad biztosnak a kommunikáció során, és mik azok a témakörök, amikről tudsz beszélni, mondani pár dolgot, az már jobb mutató szerintem. Ezt viszont nem lehet szémszerűsíteni, vagy legalábbis nehezebb.


Szerintem ne fogalalkozz ezekkel a számokkal, inkább törekedj arra, hogy megértsd, amit mondanak, és te is meg tudd magad értetni a legklönbözőbb helyzetekben. A nyelvtudás elég fura egy dolog, nehezen lehet meghatározni, hogy mit neveznk nyelvtudásnak. Úgyhogy szerintem ez attól függ leginkább, hogy te hogyan boldogulsz azzal a nyelvvel egyes helyzetekben...

2011. máj. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

5 ezres szókincs középfokú szint (B2). Azt jelenti, hogy - ha jól el vannak osztva a szavak - akkor az illető el tud olvasni mondjuk egy napilap szintű szöveget külső segítség nélkül és a hírek lényegét érti. Vagy követni tud egy filmet, esetleg egy egyszerű beszélgetést. Ha tartalmaz némi szakmai szókincset, akkor munkahelyi megbeszélésekre (nem tárgyalásokra) is megfelel. Nagyjából a felsőoktatásba is ez a belépő, de csak specializált szókinccsel kiegészítve és jó beszédértési gyakorlottsággal. Szótárral, nagy szorgalommal lehetséges a szakirodalom olvasása ezen a szinten.


Mire nem elég ez a szint: eredeti irodalom önálló, élvezetet nyújtó olvasására, finom jelentésárnyalatok, stílusok, utalások megkülönböztetésére, bonyolult gondolatmenetek megfogalmazására és közlésére.

2011. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!