Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol érettségiben mi értelme...

Angol érettségiben mi értelme van annak hogy pontlevonás jár ha túl sokat írok? 50-80 szó helyett írtam 136-ot,100-120 helyett pedig 280-at. Erre mennyi levonás jár?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 11:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Én is túlléptem. De néztem és kábé nállam mindenki többet írt vagy 5-6 sorral. Tehát nem aggódok. Inkább a listening miatt :D
2011. máj. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, de én is többet írtam, bár az elsőnél rövidre fogtam a dumát, mert nagyon nagy betűkkel írok...Amúgy annyira sokat biztos nem.
2011. máj. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Az az értelme, hogy meg kell tanulnod röviden,tömören,lényegretörően elmondani(leírni), hogy mit akarsz. Amúgy elvileg nem vonnak le érte pontot. De máskor azért figyelj oda.
2011. máj. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Vonnak le érte pontot ha túlléped a +/- 10%ot! A feladatmegértés részpontjainál, mivel azt szűrik le, hogy nem értetted meg a feladatot, hiszen 100-120 szó volt a feladat. Nem tudom, hogy ha túlléped akkor számít e, de ha kevesebbet írsz az 50%(?)-nál akkor az egész értékelhetetlen. Egyébként meg annyi értelme van, hogy mindenkinek ugyanazt kell teljesíteni...
2011. máj. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

Nos,direkt megnéztem egy korábbi javítási útmutatót. Íme:

"A" feladat: "Ennél a feladatnál

nem kell pontot levonni azért, ha a szöveg hossza meghaladja a megadott intervallum felső határát. "

"B" feladat: "

Ezen a szemponton belül azt értékeljük, hogy a vizsgázó hogyan valósította meg a kommunikációs célt;

hány irányító szempontra tért ki és megfelelő részletességgel tárgyalta-e őket; a szöveg hossza eléri-e a

megadott szószámot. "


Szóval el kell érni a megadottat, kevesebbért tényleg vonnak, de többért nem.

2011. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
szerintem ez nagy hülyeség, gmail sem mondja meg nekem hogy most csak 120 szót írhatok az emailbe.
2011. máj. 5. 12:15
 7/16 A kérdező kommentje:
azta ez király köszi :D
2011. máj. 5. 12:16
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

"szerintem ez nagy hülyeség, gmail sem mondja meg nekem hogy most csak 120 szót írhatok az emailbe."


Az lehet, hogy a gmail nem mondja meg, de majd nézel, ha nem kapsz választ, mert a címzett meglátta a kisregény hosszúságú e-mailt és inkább el sem olvasta.

2011. máj. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
igen ebben is van valami, de például a 2. résznél tanácsot kértek tőlem, hogy segítsek neki. ennél azért nem pár sort vár el és nem is 100 szót.
2011. máj. 5. 12:19
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért kell annyiban írni, mert ez a feladat, kész. Nem vitatkozni kell meg megmagyarázni, hogy te mennyivel jobban tudod, hanem megcsinálni ami a feladat. Ha erre nem vagy képes, akkor jogosan jár a pontlevonás. Ennyi.
2011. máj. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!