Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciát tanulók! Szeretitek...

Franciát tanulók! Szeretitek a nyelvet?

Figyelt kérdés
nem tudom hogy a franciát vagy a németet válasszam második nyelvnek... nekem mindkettő unszimpatikus szóval a két rossz közül kéne választanom egy jobb rosszat
2011. máj. 6. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Francias osztalytarsaim anno 4. ev vegen elegettek a 4 ev osszes franciakonyvet.
2011. máj. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ezt neked kell eldönteni. Én speciel imádom, gyönyörű nyelv szerintem, így könnyen is tanulom. De ha neked nemtetszik akkor az úgyse számít nekem mi tetszik. A német meg nagyon nem tetszik.

http://www.youtube.com/watch?v=XvyMG0z0FZY

http://www.youtube.com/watch?v=pp-wmEKWLSo

Itt van egy kis francia zene hogy halld milyen szép :D

2011. máj. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én franciát és németet is tanulok, de nekem is inkább a francia tetszik. Kevesebb nyelvtan, Csak (idézőjelben xD) 2 névelő van, meg tsz. (le, la, les), a némeben viszont három és tsz. (der, die, das, die), és franciánál könnyebb eldönteni, h most melyik névelő kell, németnél van 1-2 szabály, de attól fügetlenül baromi sokat kell magolni.

A francia egyébként sokban hasonlít az angolhoz, szal ha angolt is tanulsz, vigyáznod kell a kiejtésekre pl. parents [páran]

Amúgy nem kell megijedni, h nehéz egy szöveget felolvasni, mert valójában nagyon könnyű, ha ismersz egy-két szabályt, ami nem sok.

A németnél nagyon könnyű olvasni, én szinte minden szót úgy ejtek, ahogy írják pl. kommen (jönni), toll (klassz), laufen (futni)...

Ami jó, h 6 igeidő van, egy jelen, két jövő, és 3 múlt, de én sokkal egyszerűbben megéretettem, mikor melyiket kell használni mint pl az angolban (azt is tanulok, de ott az igeidőket nem naon értem)

Nem tom, h komoly szándékait lesznek-e a nyelvvel (először énis úgy voltam, h tanulok 2 évet azt csá, de aztán mégis folytattam :)), de ha ki akarsz menni az adott nyelv orszáágába, akkor közel van (szinte a szomszédban xD) Ausztria, de még mindig közelebb van Németo. és Svájc, mint pl. Franciaország vagy Kanada, Afrika kis része, ahol a franciát beszélik.


Remélem kicsit sikerült segítenem és így kicsit megkönnyebítettem a választásodat, anno nekem is a francia és az orosz nyelv között vaciláltam, de nem bántam meg :)

2011. máj. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát én a franciát azért tartom hasznosabbnak még ha nem is beszélik sokan de például ha egyszer úgy döntök hogy cukrász akarok lenni (mert gondoltam már rá de nem ez a fő célom) akkor annak nagyobb hasznát veszem. De a német embereket se szeretem és nem nagyon terveztem hogy olyan országokba költözök ki ahol németet beszélnek. Még talán Hollandiára gondoltam de ott ugyanannyian beszélik az angolt mind a németet. De a francia tényleg jobban hangzik :)
2011. máj. 7. 11:52
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

döntsd el melyik tetszik egy kicsit is jobban,ill. ahogy írtad egyik se. akkor az alapján dönts hogy melyik hasznos. németül fél Euróba beszél,minden országban megértik,franciául pedig csak az adott országban vennéd hasznát. Szerintem nem nehezebb a német,a nyelvtan azonos, most az h 2 v 3 névelő van.. szerintem nem ez alapján kell nyelvet választani. ennyiből a franciánál nehezebb a kiejtés,a németnél meg úgy olvasod ahogy le van írva..

saját magadban kell eldöntened,szerintem itt Mo.-n sokkal hasznosabb a német,és mindig is az marad.:)

2011. máj. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az első nyelved az angol, akkor mindenképpen franciát válassz. Sokkal jobb párosítás, ha beszélsz egy germán és egy latin nyelvet, és a német utáni érdekeltség egyre jobban csökken...
2011. máj. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 07:12 vagyok :)

Szerintem, azt válaszd, amelyik jobban tetszik neked ezek után, h már több infot is tudsz, mert így biztos nem bánod meg :)

Nekem úgy volt, h francia és orosz között kellett választanom és nekem mindenki azt mondta, h többre megyek az orosszal, de ennek ellenére franciát választottam és nagyon nem bántam meg, sőt nagyon megszerettem, pedig én is így voltam, h egyiket sem választanám, mert nem hasznos, de már megváltozott a véleményem azóta :)

2011. máj. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Én a franciát választanám. Nagyon szép nyelv, angol mellé pedig nagyon jó választás, rengeteg a hasonló szó, így könnyebb.
2011. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én angolt tanulok 8 éve és nagyon jól is megy. És most megyek gimnáziumba és elkezdem mellé a franciát. Engem a spanyolra akartak rábeszélni de én szerintem kevesebb értelme van, ráadásul van francia nyelvtanári diplomával rendelkező keresztanyukám aki tud benne segíteni és a férje is francia akinek francia-magyar vadásztató cége van, szóval ha minden kötél szakad és jól tudok majd franciául akkor akár nekik is dolgozhatok majd tolmácsként. Könnyen tanulom a nyelveket, ezzel is szeretnék majd foglalkozni, de mégha nem is ezzel fogok teljes mértékben akkor is szükséges a nyelvtanulás, úgyhogy ennyi. Nem tudom milyen lesz és hogy fog menni, angolul elég jól tudok és érdekel is, úgyhogy remélem nem lesz nagyon nehéz. Németet én nagyon nem szerettem volna tanulni, nekem mint nyelv nem tetszik, spanyolra apukám szeretett volna ráerőszakolni de azt sem szeretnék, az olaszt pedig szerintem nincs sok értelme tanulnom, bár mint nyelv tetszik.
2011. máj. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező! 29 országban hivatalos nyelv a francia(, németet maximum 100 millióan beszélik, azaz a francia fontosabb lehet külföldön 270 millió körül(frankofón afrikai országok, Kanada)). Itt Magyarországon talán a német fontosabb, de én angol+francia párosra voksolok.
2011. aug. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!