Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfok egy bő nyár alatt...

Felsőfok egy bő nyár alatt középszintről? Napi hány óra tanulást igényelhet? (átlagos képességű vagyok)

Figyelt kérdés

Sürgőssé vált a nyelvvizsgám, sajnos a szakmai középfokom másodszor sem sikerült, a szövegértésen csúsztam pár ponttal, más készségek mennek.

Kérdésem, fel lehet-e készülni a felsőfokra egy bő nyár alatt vagy inkább próbáljam meg újra a szakmait? (Kitex)

Valami könnyebb, egynyelvű felsőt tennék, mert a fordítás sosem ment :) TELC, ECL vagy Euro... Tanfolyammal vagy magántanárral készülnék, még nem néztem körül mi és mikor indulhat a környékemen :)

Kinek milyen felsőfokúja van, mennyit és hogyan készült rá, milyennek érezte?

Köszönöm a tájékoztatást!


2011. máj. 8. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
sajnos nem tudom, de engem is érdekelnek az értelmes válaszok, ezért rtam ide :D
2011. máj. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt azért kéne tudnunk, hogy melyik nyelvről van szó.
2011. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem fogalmaztam bele :)

Angol nyelvről van szó...

2011. máj. 9. 12:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Euroexamre ne menj semmiképp. Én ott voltam, épp 60% lett, és mikor mentem a bizonyítványomért, láttam egy táblázatot, hány embernek lett meg, hánynak nem.... nagyon kevésnek lett meg. És rettentő szívatós. A Euro középfok könnyű, de véleményem szerint a felsőfok az Origónál ezerszer könnyebb. Legalábbis Pesten. Ahol lakom, itt pl nagyon szívatják az embereket, szóbelin egy csomóan megbuknak. A Rigó utcában rettentő rendesek. Tapasztalat. A TELCet nem nagyon ismerem, de azt hallottam, könnyű. Az ECLet se ismerem.

És szerintem könnyebb lenne felkészülni a középfokúra, de ha foglalkozol vele naponta, akkor összejöhet a felső is. De igazából egyiket se lehet biztosra venni.

2011. máj. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

sztem ha már benne vagy a szakmaiban, akkor arra feküdj rá mégjobban.


felsőfok az jóval nehezebb. de ha mégis ezt választod, szerintem az euroexam jó választás. én is ezen voltam, nagyon rendesek voltak, korrekt feladatokkal. tény, hogy nem volt egyszerű, pláne a szövegértés és a magnós, de a szóbelin nagyon rendesen pontoztak. én jóval kevesebbet adtam volna a makogásomra... nagyon féltem mert nekem számít a felvételihez, de megadták. én ajánlanám, főleg az egynyelvű változtatot. de neked kell érezned, hogy miben vagy jó, itt úgyis nagyon sokféle választ fogsz kapni, mkinek máso ka tapasztalatai..:)

2011. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi
2011. máj. 9. 14:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Én Origo felsőfokú angol nyelvvizsgát csináltam idén tavasszal. Nagy volt az izgalom, a hallásutáni értést épp hogy megadták minimum ponttal, nem vagyok rá büszke, de előfordul, hogy egyszerűen nem fekszik a szöveg. Ha alapból szoktál angol nyelvű közegben mozogni, akkor szerintem érdemes az Origonál próbálkoznod, mert ott valóban a tudásodat pontozzák. Nincs A,B,C,D, ( kivétel a tesztnél, ahol nincs minimumpont), minden kifejtős, az írásbelit kifejezetten testhezállónak éreztem, értelmes kérdésekkel, néhol egy-egy csavarral, de olyan jól megcsinálhatóan. A szóbelinél az elbeszélgetős téma úgy nézett ki, hogy bementem, rám nézett a biztos: fiatal lány, akkor legyen divat. :D Szóval elég kedvesek, habár a nyelvtanodat elég keményen pontozzák. De ha lendülettel rizsázol, simán megcsinálod, csak csicseregj, mint a kismadár.


Körülbelül ennyi, remélem tudtam segíteni. Közepen a BME-n voltam, érdekes volt összevetni, hogy például a fordításom lett a legjobb Origon, míg a legrosszabb BME-n, a levéllel meg azt hiszem, fordítottja. De oda semmiképp ne menj felsőzni, azt mondják, ott tényleg szívatnak orrba-szájba.

2011. máj. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem EURO-s felsőfokúm van és szerintem borzasztó primitív és könnyű volt. Nem sok különbséget éreztem a középfokhoz képest. Tény, hogy szóbelin elég agyament témák vannak pl. feminista mozgalom, vasúthálózat és az elektromosság hatása, vallási vezetők a kormányokban stb., de én bátran ajánlom.
2011. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Társalkodó. Az egyik legjobb nyelvvizsgatípus. :)
2011. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!