Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért gondolják azt, hogy...

Miért gondolják azt, hogy normális nyelvvizsga csak a BME, Origo lehet és pl. a TELC-es vizsgát totál elutasítják?!

Figyelt kérdés

BME,Origo kétnyelvű, és pl. úgy tudom, hogy el sem fogadják ha külföldön próbálnál vele boldogulni. Ugyanakkor a TELC sem könnyebb, mert ott nem használhatsz szótárat, aztán pedig meg is kapod a nemzetközi bizonyítványodat (ha sikerül).Ellentétben pl. a BME-vel.

Vélemény?


2011. máj. 9. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Külföldön nem a nyelvvizsga, hanem a nyelvtudás számít!
2011. máj. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem a tanáraim mindig azt mondták, hogy menjek a TELCre, mert az aztán mennyire könnyű. Nem tudom. Ismerem a BME, Origó középfokot, valamint az Euroexam, az Origó felsőfokot, és ezek közül nekem egyedül az Euroexam volt szívatós. Nem nehéz, hanem szívatós.

És szerintem is a nyelvtudás számít külföldön.

2011. máj. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én TELC-t csináltam és nekem azt mondta a tanárom, hogy csak az a baj vele, hogy szar a szövegkörnyezete és a nyelvezet. Szerintem se lenne baj a feladataival csak hülyén fogalmazzák meg a dolgokat és ugye a szöveg megértése is kell ahhoz, hogy meg tudja valaki oldani a feladatokat.
2011. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy lenne már könnyű a telc?

5-8 éve volt az, hogy a nyelvvizsgák nagyon könnyűek voltak. Ekkor egy közép nyelvvizsgával az ember simán kiváltott egy 100%-os emelt nyelvi érettségit. Ez azóta megszűnt.

A nyelvi akkreditációs központ már jó pár éve gatyába rázta a nyelvvizsgaközpontokat, nincs ilyen, hogy könnyű, meg legkönnyebb... Épp ellenkezőleg a telc eléggé durva lett, mert többször is az akkreditációjuk elvesztésével fenyegették őket. Sokan azt hiszik, hogy könnyű, és vizsgán koppannak. Egyáltalán nem az.

Max. annyiból, hogy ez egynyelvű és nem kell fordítani.

Sőt a gyakorlókönyv, amit kiadtak, azok brutál egyszerűek... A vizsga pedig ettől sokkal, de sokkal nehezebb. Tapasztaltam.

2011. máj. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Annak ellenére, hogy a TELC nemzetközi elárulom, hogy pont kinevetnek, ha egy ilyennel próbálsz pl munkát szerezni. Az első hozzászólónak igaza van: a nyelvtudás számít. Amúgy meg angolból a Cambridge , németből a DSD az, amit az adott országban teljes mértékben elfogadnak és még értékelik is
2011. máj. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem TELC-es van, elárulom, hogy nem könnyű.. Kiadják a gyakorló könyvet, azokat mindet könnyen megoldottam, aztán a vizsgán csak néztem, hogy minden második szó nehéz, nem hétköznapi szó. Mindenhol elfogadták eddig, szerencsére nagyon elismerik, nálunk az egyetemen az EURO van lehúzva, mert az elvileg nem annyira nehéz. És ahogy előttem is mondták, az a lényeg, hogy mennyire tudsz beszélni, és mennyire értesz, nem az, hogy mi a vizsga neve!
2011. máj. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!