Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idö alatt lehet eljutni...

Mennyi idö alatt lehet eljutni ilyen szintre németül?

Figyelt kérdés
Most 9.ben kezdtem el németet tanulni. nagyon megtetszett nekem a német így komolyabban szeretnék foglalkozni vele. végig vettük a tangram aktuell A/1 könyvet és a nyári szünetben minden nap 2-3 órát németeznék, így mennyi idö alatt lehet eljutni a középfokú nyelvvizsgáig?
2011. máj. 11. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:

én oviba mondókákat, számokat, színeket meg ilyeneket tanultam németül általánosba elsőtől kezdve heti 5 órában tanultam tehát mondhatni több mint 8 éve tanulok németet. de így is megbuktam középfokú nyelvvizsgán. XD mondjuk nekem lehet hogy a "korommal" van a baj mert 14 évesen még rengeteget kellett volna magyarul is tanulnom, hogy el tudjak mondani dolgokat vizsgán (pl Eu.Unio, meg ilyenek)

Szerintem ha kellőképpen foglalkozol vele, akkor menni fog simán, de akár előre is tanulhatsz ha megy egyedül, és hamarabb lesz nyelvvizsgád mint a többieknek.

2011. máj. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Napi 2-3 óra rengeteg idő. Hogyha elég szorgalmas vagy, és tényleg érdekel, persze az sem árt ha van valaki aki segít neked benne (tanár, barát, akárki), szerintem rengeteget lehet fejlődni. Ha betartod a fogadalmadat, akkor sztem 10.-ben már mehetsz. Vagy akár szeptemberben is. Csak rajtad és a tehetségeden áll :) Bár mi is a tangramból tanulunk, az 1/a ban azért még nem sok minden van. Meg nyelvtant sem nagyon tanít (ez az egész könysorozatra vonatkozik), nekünk mindig külön kellett vennünk mindent, olyan iszonyú lassan haladt. Írj próbanyelvvizsgákat, neten találhatsz teszteket, abból be tudod lőni, hogy kb hol állsz.
2011. máj. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
most érettségizem. biosz szakos voltam,német első nyelves.főként otthon tanultam meg sok dolgot zenékből,chatelésből. lett is egy felsőfokú nyelvvizsgám,de mondjuk én ezt olyan 2 évig csináltam heti többször. ha ennyire tetszik,ne állj meg a középfoknál. chatelj sokat és szokj rá a német zenére,az hálás dolog. én rnb-t hallgattam.
2011. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A középfokú nyelvvizsga németből 700-800 óra körüli munkabefektetést igényel, ha jó a tanulási módszer. Ha egy 80 napos nyarat végigmagolsz napi 3 órával, az 240 óra, ami nulláról kb. az alapfokú szint küszöbére vinne.
2011. máj. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!