Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elkezdjek oroszt tanulni?

Elkezdjek oroszt tanulni?

Figyelt kérdés
mindenhol ezt hallom mostanában, hogy az oroszt a leghasznosabb tanulni. Most én is elakarok kezdeni egy 3. nyelvet, de az angol és a német után állítólag a spanyol lenne a legkönnyebb és még kedvem is lenne hozzá. Az orosz abc viszont olyan nehéznek tűnik, nem tudom hogy egyedül itthon sikerülne-e. Meg igazából most megyek fősulira és szerintem intenzíven egy nyelvet csak ebben a 3 hónapban tanulnék. Szerintetek?
2011. máj. 15. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem az abc a nehéz hanem a sok buta szabály meg minden. Én nem akarom elvenni a kedved, de én nagyon utáltam amikor tanultam. Nem hinném, hogy egyedül meg tudnád tanulni.
2011. máj. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én az előzővel ellentétben nagyon szeretem a nyelvet. Mindenesetre szerintem elég logikus, de abban igaza van, hogy elég sok mindent be kell magolnod, az abc lesz a legkisebb bajod (ez most nem azt jelenti, hogy bitang nehéz, hanem azt, hogy az abc valójában marha egyszerű, én egy nap alatt megtanultam:D)
2011. máj. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a spanyol nehezebb. Olasz-német-angol-oroszt tanultam. Jól az oroszt(közép) és angolt(felsőfok). Meg lehet tanulni otthon egyedül is. Kreatívnyelv is van Gaál Ottótól, hozzá kikérdező (lehet hogy a neten fennt van). +Kezdők orosz nyelvkönyve, ezenkívül én angolul tanultam oroszt és skype-on beszélgettem oroszokkal. Mondjuk nekem a horvát is ment. Ne is nézzük a nyelvtani részét(pedig szerintem fontos), hanem hogy milyen a hangulata egy nyelvnek. Melyik ragad magával. Én az angolt nehezen értettem meg a fülemmel. Oroszt jól értem hallásilag is. Spanyolhoz nem értek, de tudom miben különbözik. kostolgasd, hallgass zenét, wikipedia.. és dönts!Orosz jobban lenyűgöz, mint egy latin nyelv. Jó a keleti irány is.
2011. aug. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!