Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű angol érettségi,...

Emelt szintű angol érettségi, mint kiskapu?

Figyelt kérdés

Nincs nyelvvizsgám, ha tudnám is a nyelvet, akkor rég lenne.

22 éves leszek, és voltam már nyelvvizsgázni 2x.


A középszintű érettségi és a középfokú nyelvvizsga színvonala nem ugyanaz, mert mindenhol azt olvasom, hogy az emelt szintű érettségivel egyezik inkább meg.


Írásbeliből a fogalmazásaim 55-65%-osak, az olvasott szövegértésem 15-25%.......


Szóbelim szóban 60%, a magnóm 30%......


Nyilván ilyen szar eredményekkel nem érdemes nyelvvizsgázni menni, de mivel már érettségiztem is középszinten és próbáltam a középfokút, lehet hogy érdemes bevállalni az emelt angol érettségit, mert az alapból plusz pontot is hozna, és annyira nagyon gáz nem lenne, ha szar lesz, mert nálam inkább a magyart és a törtit számítják be, mert olyan jellegű a szak amire mentem, szal 1 próbát megérne szerintetek?

Árban is ugyanott van, és októberben mehetnék is.


2011. máj. 16. 20:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy 60% kell, hogy nyelvvizsgát is kapjak az emelt szintű eredményért, ez lenne a célom. Kérdés: érdemes-e megpróbálni?
2011. máj. 16. 20:16
 2/11 anonim ***** válasza:
hát nem tudom. végülis +40 pont, már csak az is hoyg emeltezel. de viszont szerintem sokkal nehezebb mint a nyelvvizsga. én februárban voltam, letettem a középfokú angolt (pannon) szóbeli:84% írásbeli:82%. most pedig emelteztem belőle és szinte biztos hogy még a 60% sem lesz meg. szóval azért gondold át. Milyen típusú nyelvvizsgán voltál?
2011. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
jah meg persze hogy megkapd a 40 pontot, ahhoz is elkell érni nem tudom mennyi százalékot
2011. máj. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Végülis, próba szerencse, de én úgy tudom, hogy a TELC nyelvvizsga a legegyszerűbb és több ismerősöm is elsőre meg másodjára megcsinálta. Már csak én szenvedek az ECL típusúval. Nekem is a magnóm a gyenge, amúgy már rég meglenne.
2011. máj. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is voltam most emeltezni angolból. Nagyon nehéz. Jóval nehezebb, mint egy középfokú nyelvvizsga, de természetesen ingyen nem fognak osztogatni felsőfokokat, ezért csak egy középfok jár érte. Ha nincs vesztenivalód próbáld meg, de ha egy sima nyelvvizsgát nem tudtál megcsinálni, akkor itt se reménykedj nagyon. Max lesz egy kellemes csalódásod .)
2011. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha a kérdezőnek a magyar ér a töri számít, akkor nem kap az angolért pluszpontot!!!!

Egyébként próbáld meg:) Hátha. De én mindig azt hallottam, hogy az emelt nehezebb, mint a nyelvvizsga.

2011. máj. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt angol jóval nehezebb, mint a egy közép nyelvvizsga.
2011. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

ECL-en voltam, a haverom 3x bukott meg Telcen, a barátnőm meg kétszer Pannonon. A Pannon tisztára más mint az ECL, televan kiegészítgetős tesztekkel, meg alapból 2 nyelvű, az ECL egynyelvű (annyi, hogy angolul vannak a feladatok).


Igen, tudom, de az én szakomra az angolt, a magyart és a törtit nézték, és nekem a magyar jobb olt 7%-al, azaz magyar 67% közép, angol 60% közép.

Ez is azt mutatja, hogy a középszintű angol érettségimnek 110%-osnak kéne lennie, ahhoz hogy az emelttel szórakozzak... :D De, ha lenne emeltem, legalább 30% (annyi kell a 40 pluszponthoz) asszem, akkor erősebb lenne a magyarnál, és több lenne a pontom, ha más szakra mennék. Ám a b*zi nyelvvizsga kéne, mert anélkül még a csajok sem állnak velem szóba :D

2011. máj. 16. 21:47
 9/11 anonim ***** válasza:

"ECL-en voltam, a haverom 3x bukott meg Telcen, a barátnőm meg kétszer Pannonon. A Pannon tisztára más mint az ECL, televan kiegészítgetős tesztekkel, meg alapból 2 nyelvű, az ECL egynyelvű (annyi, hogy angolul vannak a feladatok)."


Látom, föl sem merült az a kis dolog, hogy nem tudtok elég jól angolul...


Amúgy semmit nem lehet az emeltszintű angollal veszíteni, tehát nagyon is érdemes.

2011. máj. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nálunk 2 fiú próbálkozott az ECL-el (4x!) és nem sikerült nekik, a pannon meg elsőre. szerintem az sokkal könnyebb. Persze azt is figyelni kell, hogy hol vizsgázol, pl Szolnokon nagyon szemetek, Kecskeméten meg rendesek.
2011. máj. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!