Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi legyen a 2. nyelv amit...

Mi legyen a 2. nyelv amit tanulhatnék?

Figyelt kérdés

Angolt tanulok nagyon jó nyelv szín tiszta 5-ös vagyok:D

megakarok tanulni még1 nyelven...

mi legyen a 2. nyelv?


2011. máj. 16. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen egy latin vagy egy szláv nyelv. Európában az unió miatt a francia éri meg legjobban, illetve az oroszok elég nagyon hangsúllyal vannak a közgazdaságban, így érdemes azt, ha ilyen irányba mész tovább :)
2011. máj. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

akkor te mit ajánlanál?

latin,szláv vagy orosz?:)

2011. máj. 16. 20:51
 3/11 A kérdező kommentje:

ja és azt is megmondod hogy milyen oldalon tudok legkönnyebben megtanulni azt a nyelvet?

mert suliba egyik nyelv sincs....:'(

2011. máj. 16. 20:52
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első kifelejtette a legfontosabbat Európában, egy germán nyelv, úgy hívják, hogy német. Azt ajánlom, szerintem az is jó nyelv ;)
2011. máj. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Német vagy orosz.
2011. máj. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a német nem tetszik :/ :D
2011. máj. 16. 21:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Német. Milyen területen akarsz elhelyezkedni a késöbbiekben? A Francia nyelv mehet a levesbe kb
2011. máj. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok: a németet azért nem írtam le, mert egyre inkább csökken a fontossága. Egy 10-15 év múlva már sokkal fontosabb lesz mondjuk egy francia nyelv és nem árt hosszú távon gondolkodni. És persze, ha tudsz angolul már nincs is szükséged annyira a németre, mintha nem tudnál :) Én egyébként a franciát ajánlanám neked :)
2011. máj. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam ilyet, hogy csökken a jelentősége, ellenben olyan hülyeségeket tonnaszámra, hogy "egyre fontosabb a kínai" :D Azért mondtam a németet, mert egy jóideje az a legfontosabb az angol után, még MOST is az, és egy darabig még az is marad...ja, meg persze azért, mert nekem az tetszik :D
2011. máj. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért a franciának is van jelentősége, de én is németet mondanék, hogyha itthon szeretnél majd elhelyezkedni, mert több a német cég mint a francia. VISZONT angol után én franciát tanultam majd spanyolt, bár én tinikoromtól kezdve tudtam, hogy tolmácsként, fordítóként vagy idegenvezetőként képzelem el az életem, és ebben is vagyok jó. Viszont szerintem aki angolul tanul nehezebben tanul meg utána németül, sok mindenben más, míg a francia szerintem angol után egyszerűbb. De ezt te döntsd el, ha az adott nyelvet nem szereted akkor hiába minden, nem is leszel belőle olyan jó. Oroszt tanulni azért lenne érdemes mert (tapasztalatból tudom, egy vadásztatócég tolmácsa vagyok, voltam már többször Oroszországban vaddisznóhajtáson, az oroszok nem igazán tudnak más nyelveken, és oroszul sem sokan tudnak). DE ha tudsz angolul és németül az a legbiztosabb, főleg ha felsőfokon, akkor igen keresett munkaerő lehetsz majd, bármilyen területen.

Remélem segítettem :)

2011. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!