Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvek hasznosak?

Milyen nyelvek hasznosak?

Figyelt kérdés
Jelenleg angolul és németül tanulok. Szeretnék még egy nyelven megtanulni. Persze nem most rögtön, csak szépen fokozatosan:)
2011. máj. 21. 13:17
1 2
 1/13 anonim válasza:
18%
orosz
2011. máj. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
olasz. japán. kínai.
2011. máj. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
elfogult vagyok, németet nyomatnám, de az oroszban is van valami... esetleg spanyol
2011. máj. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Francia, spanyol, esetleg valami keleti nyelv.
2011. máj. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Angol, német, francia, orosz, spanyol, ezekkel lehet érvényesülni.

Kínaival semmire sem mész, mivel a nyelvüket nem használják üzletkötésnél, angolul üzletelnek. Így a piacon felesleges lesz, ha megtanulod.

A helyedben oroszt tanulnék, mert a szláv nyelvcsaládot nagyrészt meg-megértenéd vele, illetve én könnyebbnek találtam mint a németet, vagy a franciát. És nagyon érdekes nyelv is egyben!

Viszont Magyarországon nincs nagy igény rá (köztudattal ellentétben), inkább cseh, lengyel, szlovák amiket most keresnek sokan.

2011. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Francia, orosz, vagy valamilyen más szláv nyelv, hiszen itt élünk a "szláv tengerben". Én ,ha letettem az angol felsőfokot olaszt fogok, németből is van már nyelvvizsgám, de szeretnél végre olyan nyelvet tanulni, ami tetszik is :)
2011. máj. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
egyértelműen a francia, angol és a német mellett
2011. máj. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindenképp az orosz! :)
2011. máj. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

olaszt ne tanulj...akkor már inkább spanyol, ugyan egyiket se beszélem de szerintem akkora különbség nem lehet a kettő nyelvtana között, de az fontos különbség, hogy a spanyolt egy fél kontinensen megértik, míg az olaszt kb. 2 országban.

Igazából már ez a kettő is egész hasznos, és irigyellek is, hogy 2 nyelvet is beszélsz =)

Szóval én is a spanyolt ajánlom, de ugyanígy hasznos szerintem a francia, orosz.

2011. máj. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Orosz a tuti,később rengeteg hasznát veszed,ha beszéled.
2011. máj. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!