Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3/4 év múlva szükségem lenne...

3/4 év múlva szükségem lenne az óminózus második nyelvvizsgámra. Van már egy B2-es németem. Mi éri meg jobban szerintetek idő és befektetett energia szempontjából? (Részletek lent! )

Figyelt kérdés
Melyikkel járok jobban? Ha elkezdek angol tanulni, és 0-ról középszintre kéne felkészülnöm? Vagy ha már a meglévő B2-es tudásomat bővíteném C1-re?(A különtanárt anyagilag sajnos maximum egy héten egy alkalommal engedhetném meg magamnak, vagy néha még annyiszor sem...)
2011. máj. 22. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Alap, hogy a németet viszed tovább, hisz abból már rengeteg mindent tudsz. És német közép-felső közt jóval kisebb a szintkülönbség, mint angol 0-közép közt.
2011. máj. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nehéz kérdés


ilyen rövid idő alatt könnyebb a németet eggyel feljebb vinni, mint az angolt 0-ról, mert az nekem is sok évbe telt, viszont az angolnak több hasznát veszed (bár ez attól függ, hol fogsz/akarsz dolgozni)

2011. máj. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az angol nelkul semmire nem mesz, mindenhol kell az angol.
2011. máj. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsga szempontjából határozottan a német felsőfok. Gondolj bele, sokan még így is nehézségek árán teszik le az angol közepet középsuliban, pedig évekig tanulták előtte. Ennyi idő alatt szerintem magadtól egy masszív alapfokot szedsz fel, és gondolj bele, minden képességed fejlesztened kell, például a hallgatás elég húzós szokott lenni. Fogalmazni kell talán a legtöbbet, mert abból lehet a legjobban tanulni. Ahhoz meg ugye mindenképp kell tanár, hogy javítson. Aztán megtanulni a kiejtést sem olyan egyértelmű, mint a német nyelv esetében. Még ezer érvet sorolhatnék,de nem teszem; hülyeséget csinálsz, ha most angolra készülsz a német helyett. Ha abból jó alapjaid vannak, intenzív készülés mellett simán meglesz a felsőfok, persze vizsgahelyet is érdemes jól megválasztani. Ám ha ezen túl vagy, tanulj meg angolul, mert anélkül nem sokáig boldogul a halandó ember. :D
2011. máj. 26. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én a kettőt tanulom egyszerre most, és ugyanebben a helyzetben vagyok,mint Te. Németből már van háttértudásom,angolt sose tanultam, tanárra nincs pénzem. Szerintem Te is tehetnéd ezt, az angolt nem érdemes halogatni, mert most lehet úgy gondolod nincs rá időd, de később jobb esetben-ha találsz munkát-még ennyi se lesz. Ha kényelmes vagy akkor 1 éven belül megvan az angol közép, de én inkább felsőre gyúrnék, ha kicsit koncentráltabban tanulsz, akkor 3-6hónap alatt is.
2011. máj. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a német. Angolul már szinte mindenki beszél valamilyen szinten, nagyobb értéke van egy felsőfokú németnek.
2011. máj. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Úgy vélem ebből felsófokú német lesz elsősoron.. :)
2011. máj. 27. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!