Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet megtanulni megérten...

Hogy lehet megtanulni megérteni a németek hadarását?

Figyelt kérdés
2009. márc. 14. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Például úgy, hogy eleinte magyar felirattal nézel német filmeket vagy műsorokat (pl. az MTV-n az Unser Bildschirmet), később meg a kedvenc sorozataidat a német RTL-en, Voxon, Sat1-en vagy Pro-en követed, felirat nélkül. Emellett hallgass német nyelvű zenét a saját stílusodban (pl. Nenát így szerettem meg), és egyszer-kétszer a neten olvasd át a dal szövegét.
2009. márc. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkezdesz nézni egy filmet németül, akkor egy idő után valahogy "rááll" a hallásod. Eleinte csak egy- egy szót értesz majd meg, aztán egyre többet és többet, és a végén meg már azon kapod magad, hogy "hoppá, ezt e mondatot értettem!" :)


Szerintem úgy fejlődik legjobban a hallás utáni értésed, ha egyből német hanggal, felirat nélkül nézed a filmet. (Végül is nyelvvizsgán is csak hangot hallasz.)

Hidd el, csak idő kérdése. Eleinte nagyon fog zavarni, hogy semmit nem értesz, de idővel bele lehet jönni! :)

2009. márc. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én nem javasolnám a filmeket. Az egyrészt élőbeszéd, másrészt ott ténylag hadarnak időnként.

Első körben az nagy falat. A feliratos dolgot meg főleg felejtsd el, mert a németet szöveghelyesen fordítani nagyon nehéz, a legtöbbször nem is sikerül, még a rendes fordítóknak sem.


Hírműsorok. A bemondókat külön képzik, hogy rendesen érthetően beszéljenek és jellemzően nem adnak túl bonyorult szöveget a szájukba. Ha már egyhíradó megy rendesen, akkor érdemese egy komolyabb filmbe belevágni.


Egyébként a németnek is van egy csomó élő tájszólása, olyanok, hogy egymást sem mindíg értik meg. pl. a bajort rendszeresen feliratozzák a német tévében is. mondjuk azt könnyű megismerni, mert teljesen érthetetlen és nagyon furcsán dallamos. ami csak simán érthetetlen de nem dallamos, az meg a szász. :)

2009. márc. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a németek hadarásáról van szó, bármely nyelvet tanulod egy idő után meg kell tanulnod az élőbeszédet, ami egyáltalán nem az amit a nyelvtanfolyamokon hallgatsz.

Tévé, filmek, a legjobb kimenni egy fél/egy évre.

Nem hadarásról van szó, sem német, sem angol, olasz, spanyol....stb..nyelven, hanem a normál élő beszédről.

2009. márc. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!