Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak, ha kellene egy...

Mit csináljak, ha kellene egy középfokú nyelvvizsga, de nincs pénzünk tanárra? A szövegértés, hallásutáni, nyelvtan megy, viszont levelet írni és beszélni egyáltalán nem tudok. Ötletek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Ha eddig nem tudtad megtanulni, magadtól nem fog menni. egyik sem, mert nem javít ki senki, nem kapsz visszajelzést. Javaslom menj dolgozni és szerezz pénzt.
2011. máj. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
vannak neten letölthető (torrentről) különböző anyagok, hanganyagok is pl. A feladatokat ha megcsinálod tudod magad ellenőrizni, de így sem kerülhető el az, hogy néha konzultálj tanárral. Vagy legalábbis szerezz valakit, aki tudja a nyelvet, és elmagyarázza a nehezebb részeket.
2011. máj. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vree ***** válasza:
Ha a beszéd nem megy, akkor mindenképpen kell valaki akivel társaloghatsz és aki javítja a kiejtésbeli hibákat. Elsőre szavazok.
2011. máj. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
vannak angol nyelvi klubok, ilyeneket érdemes keresgélni.
2011. máj. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Meg vannak nyelvtanulós közösségi oldalak is, ahol lehet bármilyen idegen nyelven levelezni másokkal. Akár anyanyelvűekkel is.
2011. máj. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

Utolsó nehogy azt hidd, hogy ott majd valaki leáll és megtanítgatja neki a levélírás alapjait. Levélíráshoz feladatokat kell aadni, olyanokat mint a nylevvizsgán, megírni, kijavíttatni és elmagyarázni mi miért rossz, hogyan kellett volna. Ehhez mlg jóindulatból sincs senkinek türelme hosszabb távon ingyen.

Amit meg írogattok, hogy angol klub meg a külföldi nyelvpartner, ez már sokkal inkább a nylev gyakorlására, a szókincs bővítésére jó.

2011. máj. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyelvvizsgához mindenképpen kellene tanár.


Oké, én pl. egy bizonyos használható szinten megtanultam németül magamtól és osztrákoktól, de egy nyelvvizsgára nem mernék elmenni.

Azt sem tudnám magamtól, hogy mit hogyan kell szépen kifejezni, nem igazán érzem a különbséget a vulgáris kifejezések és a finomabb megfogalmazások között. (kerültem már emiatt kellemetlen helyzetbe)

A levélírás szabályai meg homályos folt, pedig írtam már hivatalos levelet kint, és nem csuktak le nyelvtani szabálysértésért, de egy nyelvvizsgán lehet hogy meghúztak volna. :P


Szóval magadtól sokat tudsz tanulni, szókincset bővíteni, nyelvtant tanulni. Feladatokat gyakorolni.


De kell egy tanár,a ki megmutatja, hogyan is kell nyelvvizsgán kifejtened egy témát, hogyan kell szépen megfogalmaznod és hogy mégis hogyan kell szabályosan megírnod egy levelet.


van ismerősöm aki úgy tanul német nyelvvizsgára, hogy a tanárnál takarít, és a tanár pedig cserébe segít neki németben.

2011. máj. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor nem lesz nyelvvizsgám soha. :(
2011. máj. 30. 22:00
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
Menj dolgozni akkor, ne picsogj !!
2011. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Adsz munkát? Nem egy helyen kerestem már/keresek most is!
2011. máj. 31. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!