Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem számítják be nyelvvi...

Miért nem számítják be nyelvvizsgának a külföldön tett érettségit?

Figyelt kérdés
Valószínűleg ezen fog elúszni a felvételim...
2011. jún. 12. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
A külföldi érettségit elfogadják itthoni érettséginek?
2011. jún. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, azt el, de a nyelvekből tett érettségit viszont nem fogadják el nyelvvizsgának, csak ha emelt szinten lett letéve. És így pontoktól esek el, pedig egy érettségi azért többet ér, mint egy "megvett" nyelvvizsga. De ez magánvélemény.
2011. jún. 12. 13:51
 3/8 anonim ***** válasza:
kulfoldi erettsegivel vagy orszagtol fuggoen a vegso vizsgakkal, felsofoku nyelvvizsgat kapsz ami 40 pont
2011. jún. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A magan velemenyedet megtarthattad volna magadnak. Sokan kemenyen megdolgoztak a nyelvvizsgaukert. Sajnalom, hogy a mereg kiabal beloled, de a tied is el fog intezodni, remelem.
2011. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Igen, azt el, de a nyelvekből tett érettségit viszont nem fogadják el nyelvvizsgának, csak ha emelt szinten lett letéve. És így pontoktól esek el, pedig egy érettségi azért többet ér, mint egy "megvett" nyelvvizsga. De ez magánvélemény."


Nem tudom, melyik országban milyen érettségi, de prbáltál már egy középszintű angol érettségit? Akkor utána/előtte próbáltál már egy "megvett" TELC nyelvvizsgát? Nem? Akkor próbáld meg, aztán mondjad utána.

Jó, ha tudod, hogy a magyarországi érettségi is csak emelt szinten, 60% fölötti eredménnyel ér nyelvvizsgát, és az is azért, mert ellenőrízve van, hogy olyan szintű. A magyar oktatásügyi hivatal Magyarországgal foglalkozik.

2011. jún. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem ezt írta a felvi: "Az idegen nyelvből tett érettségiért akkor jár többletpont, ha emelt szinten szerezte eredményét, valamint a felvételi összpontszámának meghatározásánál az érettségi jegyei közül az idegen nyelvet is figyelembe veszik. Tehát azért, mert Ön érettségi vizsgát tett angol és szlovák nyelvből, nem jár többletpont."

De szlovákból nincs olyan,h emelt szintű, csak angolból, de mindegy.

Nem a méreg kiabál belőlem, csak az egyik ismerősöm jár ilyen kurzusra, ami fizetős, és ha leteszi nem kell az adott tárgyból, jelen esetben angolból, érettségiznie sem. Nem valami nagy géniusz angolból, és még szerényen fogalmaztam. Nem mondom,h minden helyen így megy, de oda ahova ő jár, aki befizeti, azt át is engedik a vizsgán. (köszönöm a biztatást)

Igen, B1 szintű érettségim van angolból, 73 és 100%-kal, a szóbeli vizsgám, pedig kitűnő. Ezt nem tudtam,h csak akkor ér nyelvvizsgát, sajnálom,h ha ezzel kellemetlenséget okoztam valakinek.

Köszönöm a válaszokat!

2011. jún. 12. 16:07
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az idegen nyelvből tett érettségiért akkor jár többletpont, ha emelt szinten szerezte eredményét, valamint a felvételi összpontszámának meghatározásánál az érettségi jegyei közül az idegen nyelvet is figyelembe veszik. Tehát azért, mert Ön érettségi vizsgát tett angol és szlovák nyelvből, nem jár többletpont."


Tehát csak akkor kapsz többletpontot, ha az egyik felvételitantárgyad az angol. De az emelt érettségiért több pontot adnak, mint a nyelvvizsgáért...ehh, ki érti ezeket. Szlovákiában nincs emelt szint, pont ezt mondtam, hogy a magyar felvételi rendszere a magyar érettségihez van.


"Nem a méreg kiabál belőlem, csak az egyik ismerősöm jár ilyen kurzusra, ami fizetős, és ha leteszi nem kell az adott tárgyból, jelen esetben angolból, érettségiznie sem."


Régen Magyarországon volt olyan, hogy akinek van közpfokú nyelvvizsgája, az automatikusan megkapta a 100%-os emelt angol érettségit, de ilyen már nincs, pedig jó lenne :(

Sőt, Romániában olyan van, hogy akinek van ECDL-je, annak nem kell infóból érettségiznie, Magyarországon meg még seggtörlésre sem jó az ECDL, mert olyan kemény papíron van a vizsga(nekem nincs, érettségiztem infóból, de az is egy vicc, úgy, ahogy van). Ezeket sajnos így kell elfogadni.


Ha olyan szinten vagy tényleg angolból, csináld meg a nyelvvizsgát, akkor senki nem mondhatja, hogy csak pattogsz itt a semmiért. Egy kicsit fölkészülsz rá, és meg leet csinálni, persze egy kis szerencse sosem árt.

2011. jún. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, de már nem nagyon van rá időm. Nem baj, meglássuk az lesz ami lesz. Köszönöm,h foglalkoztatok a problémámmal!
2011. jún. 12. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!