Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet középfo...

Mennyi idő alatt lehet középfokra kerülni mandarin kínaiból vagy japán nyelvből?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy ázsiai nyelvet tanulni.Hol lehet tanárt találni?Mennyire nehéz megtanulni?Van már egy angol felsőm és egy eszperantó közepem.
2011. jún. 13. 20:41
 1/8 anonim válasza:
egyik ismerősöm magától tanult meg 2 év alatt japánul,úgy hogy 98%-os közép érettségit tett belőle.
2011. jún. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

www.keletinyelvek.hu


Ha szorgalmas vagy, két év alatt meg lehet tanulni középfokon kínaiul. (Felsőfokon tudok, de én tanultam Kínában is.) Japánul nem tudok.

2011. jún. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm!

hogy kerültél ki Kínába? milyenek az emberek? kedvelik az európaiakat? mennyiben más, mint kishazánk?

bocsi, hogy ennyi a kérdésem, csak ki szeretnék költözni.

2011. jún. 13. 23:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz Kínában csinálni, kedves kérdező?

A kínaiak furcsán jóarcok, a legtöbb európainak nagy kultúrsokk, de ha megszokod lehet őket szeretni. Az európaiakat szeretik ugyan, de Kína nem Anglia. Ott nem működik az, hogy majd kimegyek mosogatni, és akkor azzal jól elleszek, mert ott óriási tömegű képzetlen munkaerő van, akik 0 pénzért mindent megcsinálnak. Angolt ugyan taníthatnál a felsőfokú nyelvvizsgáddal - és ez pár éve még játszott - de ma a gazdasági válság miatt amerikaiak tömegei áramlanak Kínába, és a kínaiak inkább őket szeretik alkalmazni. Persze ha az az álmod, hogy Hebei valami eldugott falujában havi 30.000 forintért - ami ott kellemes fizetés - angolt taníthass az jó, de egy életre?

2011. jún. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, ösztöndíjjal kerültem ki tanulni. Előző + első voltam.
2011. jún. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
4 évig japán tagozatos voltam gimiben, emeltszintűm sikeres lett, középfokúm vna :))
2011. jún. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
VKG?
2011. jún. 23. 02:31
 8/8 anonim válasza:
Mennyi idő? Holnap vizsga?? :D
2015. febr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!