Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz vagy japán egyetemi...

Orosz vagy japán egyetemi szakra menjek? Melyiket tudnám jobban hasznosítani tolmácsként?

Figyelt kérdés
Vonz mind2 kultúrája és azt mondják nagyon jó a nyelvérzékem.Viszont melyik nyelvvel érnék többet a későbbiekben?
2011. okt. 16. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
11%
Az angolt meg a franciát, esetleg még a németet...
2011. okt. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszolónak! Kérdező orosz és japán nyelv közt vívódik! Nem a te elképzeléseidet mérlegeli. Ugyanakkor az angol nyelv ismerete mindenhol kell, ha nem is tolmács szinten. Angol, német, francia tolmácsból van elég. Szerintem az oroszban van több pénz itthon, ráadásul szláv szomszédos nyelveket is meg lehet könnyebben tanulni vele. Most egyre többen tanulnak oroszt. Japán jóval nehezebb, hiány nyelv, de ha nem akasz Japánban élni, autógyártó cégnél, akkor nem fontos. Érdemes utánajárni, hogy aki japánt elkezdi, abból hányan adják fel! Japánt egy életen át tanulni kell, hogy elviselhető tolmács legyél. (Ez azért felsőfoknál is magasabb szint, sőt új C2-nél is) Angol-Japán-Magyar kombináció érdemleges, míg orosz-magyar tudás már eladhatóbb! Hiraganával, kataganával, írásjelekkel sem kell bajlódni, európaibb nyelv az orosz. Japán kultúra is teljesen más, szerintem iszonyat nehéz az oroszhoz képest. Azért az első válaszolónak abban igaza van, hogy európai embernek angolul, franciául, németül, de szerintem oroszul is érdemes tanulnia, de mondjuk harmadik nyelvnek már akármit, akár albánt is.
2011. okt. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Angolul és franciául tanulok.ezek mellé harmadik nyelven gondolkodok köszönöm a válaszokat!:)
2011. okt. 17. 13:07
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindkettőnek van jövője. Az orosz könnyebben megtanulható. Többen is tudják. De messze nem annyian, hogy ha jó vagy, ne találnál munkát. Persze ez csak magánvélemény.

Nekem van egy barátom, aki japán cégnél dolgozik és passzióból kezdett el japánul tanulni. Mát középfoknál tart és nagyon élvezi. Jó nyelv az is:)

2011. okt. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!