Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Korea, Thai, vagy japán?...

Korea, Thai, vagy japán? Melyik nyelvet legérdemesebb megtanulni? Melyik ország ígéretesebb?

Figyelt kérdés
Valójában korea érdekel a legjobban. A kultúrája miatt. Mit gondoltok, sikerülhet esetleg ott elhelyezkednem, és megélnem? Vagy a másik kettő közül ajánlanátok valamelyiket? Esetleg tapasztalatok? Bármiféle segítséget és tanácsot szívesen fogadok! Előre is köszi!
2011. okt. 11. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Én a koreait ajánlom, praktikus okokból. Ott elég 40 jelet megtanulnod, míg a japánban pl. több mint 2000 van.
2011. okt. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Én inkább azt kérdezném, hogy mennyire tanulsz könnyen nyelveket. Ezeknek a nyelvek teljesen másak az európaikhoz képest. Valaki ezt nehezebben tudja megtanulni, megszokni, valaki meg könnyebben. Bár az tuti, hogy például a japán fele olyan nehéz, mint ahogy a köztudatban van...


Japán (én most kezdtem egy hónapja): Az írásjelekből lehet, hogy 2000 van, a gyökökből viszont ,,csak" kb. 200, és ezekből áll össze az összes többi jel. Ha nem vonásonként tanulod a jeleket, hanem hogy milyen gyökökből áll össze, akkor sokkal könnyebb az egész. Pl. ez a nyelv (mint az angol) jele: [link] A bal oldali rész a beszéd jele, a jobb oldali négyzet a szájé, a jobb felső rész pedig az ötös számé. Tehát már csak össze kell rakni.


Mindenesetre vannak komplikált dolgok a nyelvben: pl. számlálószavak, udviariassági formák

de vannak nagyon könnyű részek is pl. partikulák, igéket nem ragozzák személy szerint, két igeidő van.


Thai: Erről csak annyit tudok mondani, hogy a tónusokat képtelen lennék megtanulni, asszem 6 van belőlük, még több is mint a kínaiban. Itthon meg szerintem nagyon kevés helyen vagy talán sehol sem lehet thaiul tanulni. Ha tudsz angolul, neten találsz hozzá könyveket, de a tónusok miatt szerintem nem ártana hozzá egy tanár.


Koreairól nem tudok semmit mondani. Ha tényleg szereted a nyelvet, szorgalmasan tanulod és jól is megy, akkor biztos tudod valamire hasznosítani. De egyértelmű, azt tanuld, ami a legjobban tetszik.


Ez olyan, mint például ha valaki utálja a kínait - tegyük fel- és csak azért akarja megtanulni, mert azt hiszi, abból jól meg lehet élni, de mivel utálja, ezért egy kínszenvedés lenne az egész tanulás és nem is menne vele semmire...

2011. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Mindhárom nehéz és nem túl hasznos. A thai a legkevésbé hasznos, így azt rögtön kihúzhatjuk. A japán és a koreai összevetése érdekesebb: jelenleg még Japán erősebb (bár gyorsan hanyatlik), de japánul többen tudnak. A koreai kevésbé telített, de Korea is kevésbé fontos. Korea gazdasága 2/3 akkora, mint Spanyolországé, tehát jelentős ország, de nem éppen szuperhatalom. És kicsit messze van.


"Mit gondoltok, sikerülhet esetleg ott elhelyezkednem, és megélnem?"


SikerülHET, csak az a felfoghatatlan, hogy miért akarsz odamenni. Dél-Korea egy gyengébb nyugati (kb. spanyol) fejlettségi szinten lévő ország, de a világ túlsó oldalán. Van vagy 50 ország, ami "elhelyezkedés" szempontjából egyszerűbb eset. Az meg, hogy majd jól beilleszkedsz Koreában, elég naiv elgondolás.

2011. okt. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem a koreai nyelvet a legérdemesebb. A japán valóban sokkal nehezebb, Thaiföld pedig nem jelentős ország. Dél-Korea viszont fejlett és gazdag ország, valamint sok dél-koreai cég képviselteti magát Magyarországon (pl. Samsung, LG).
2011. okt. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

"Dél-Korea viszont fejlett és gazdag ország"


Pont annyira fejlett és gazdag, mint Spanyolország, csak a hátránya Spanyolországgal szemben az, hogy messze van.

2011. okt. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gerry800 ***** válasza:
61%

Én évek óta Thaiföldön élek, és másoktól illetve saját tapasztalataimból tudom, hogy itt könnyebb beilleszkedni mint Koreában, Japánban. A gondolkodás,a nyugatiak felé mutatott nyitottság, elfogadás miatt egyszerűbb itt élni. Munkát találni sem lehetetlen, én életem első munkahelyén dolgozom Bangkokban. Ez egy nyelviskola ami 1 éves tanulói vizumot tud adni, ez pedig több mint 10 évre hosszabbitható. 4 helyszinen van nyelviskolánk, amelyek mind különleges helyszinek (Bangkok, Pattaya, ChiangMai, Phuket).

Az iskolában tanitanak: thai, angol, kinai illetve orosz nyelven.

Akit érdekel, irjon nekem az email cimemre, szivesen segitek mindenben (vizum, szállás, ügyintézés)

Magyar nyelvű honlapom: [link]

2011. dec. 14. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Bár nem tanulom hivatalosan, de a japán nyelvhez csak annyit, hogy több tízezer jel van, nem csak 2000... kínais vagyok, de a japánhoz és koreaihoz is van némi közöm. A koreai sztem mindenképpen jó választás, gyorsabban tanulható, mint a japán vagy a thai. Persze ez is személyfüggő, mint minden más. Mivel a koreai írásrendszer az egyik leglogikusabb, valamint kb. 50 jelet használnak, így az elsajátításával nem lesznek nagyobb problémáid. A nyelv egyik szépsége (számomra), hogy tiszteletbeli szintek vannak, nem mindegy kivel hogy beszélsz.^^ Kultúrájában pedig számos izgalom van, minél többet foglalkozol vele, minél jobban belemélyedsz, annál jobban ragaszkodsz majd hozzá. Dél-Korea sztem jó választás, én egyenesen Szöulba mennék. ;) Majd ha Kínában járok, mindenképpen átugrom.:D Sok sikert, bármit választasz. :)
2012. márc. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előzőnek: A japánban is vannak tiszteletbeli szintek. Nincs több tízezer jel. Csak 2000 jelet kell megtanulni.
2013. szept. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De van több 10 ezer jel. Az más kérés, hogy egy átlagos ember ebből csak 2-3 ezret tud.
2013. okt. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, viszont szerintem ő arra értette, amit tanulni kell, abból viszont csak 2000 van.

A japán nyelvvel viszont csak 13 ezer kandzsit lehet kifejezni, ezért a többit nem is lehet leírni számítógépen.


Ha azonban az összes kandzsira értjük, akkor a több tízezer megint csak sántít, ugyanis a 2004-es szótár szerint 100 ezernél is több van.

2013. okt. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!