Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki, aki mostanában volt...

Valaki, aki mostanában volt Telc angol középfokú nyelvvizsgán, segítene? Volna egy technikai kérdésem.

Figyelt kérdés

Szóval a szóbeli, azon belül a prezentációs részről lenne szó.


Tavaly voltam németből. Akkor ez a rész úgy volt, hogy csak öt téma volt (könyv, film, utazás, sport esemény, koncert). Ezek közül kettőből lehetett választani egyet és azt kellett elmondani.


Most, hogy közeleg az angol vizsgám, néztem a Telc honlapját. Ott most fel van sorolva 16 téma. A végén meg a fenti 5, példa címnek, amik egyébként nincsenek is benne a másik 16-ban. (Ezért most nem is igazán világos, hogy hány téma is van.)


Ezt tavaly óta megváltoztatták és akkor angolból is csak 5 téma volt? Vagy csak az angol vizsga valamiért ennyivel szigorúbb a németnél?


Most már erősen gondolkozom rajta, hogy annak ellenére, hogy a telcet ismerem és van róla tapasztalatom, inkább valamelyik másik, pl ECL vizsgát válasszam. Mert így amellett, hogy a legdrágább vizsga, még alaposan meg is szigorították.


2011. jún. 16. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Németnél még mindig így van, angolnál már régóta nem így van.
2011. jún. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

Számomra érthetetlen, hogy az angol vizsgát mért teszik nehezebbé. Na mindegy...

Akkor szerintem kipróbálom valamelyik másik fajtát.

2011. jún. 16. 20:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Olyan témakörök vannak, amiről angolból szerintem kapásból kell tudnia alkotni valakinek, ha már nyelvvizsgát szeretne. Nálam két választási lehetőség volt anno, beszéljek a kedvenc könyvemről/filmemről, avagy egy emlékezetes utazásomról. 5 perc gondolkozással össze lehet szedni egy ilyen témáról annyi gondolatot, hogy azzal kitöltsd az idődet (még akár valami fantázia utazásról is). Az angol egy könnyű nyelv (szerintem) könnyebb mint a német, konyhanyelven, kb 100 szavas szókinccsel is meg lehet mindent magyarázni. Valószínűleg azért próbáljak bonyolítani egy kicsit, hogy vigyenek a feleletekbe némi színt. Nomeg aztán a Telc sajnos az utóbbi években igencsak vesztett "hírnevéből", hogy milyen könnyű, ezért az utóbbi 2-3 évben igyekeztek bekeményíteni. Talán túl jól sikerült.
2011. jún. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha az a szokásos 5 téma lenne, amit fentebb írtam és amiből te is kaptál (kedvenc könyv, film, koncert, utazás, sport esemény), akkor én sem szólnék egy szót sem. Ezekről én is tudnék "kapásból alkotni".

De ezek szerint már nem ezek vannak.


Nem vagyunk egyformák. Az angol egyáltalán nem egy könnyű nyelv, pláne nem a némethez képest. Szerintem a német ezerszer könnyebb. A német sokkal logikusabb nyelv, mint az angol, ezért én azzal sokkal jobban haladtam és könnyebben is tanultam. Személy szerint jobban is szeretem. Ha nem favorizálnák mindenhol az angolt, inkább németből mennék egy felsőfokúra, mint angolból egy középfokúra.


Hogy milyen volt a Telc 2-3 éve, azt nem tudom. Tavaly voltam először. Szerintem nem volt vészesen nehéz. De azért persze kellett rá készülni. Voltak jó páran, köztük ismerőseim is, akiket kiszórtak. De az ECL-hez képest mindenképp könnyebbnek tűnt. De így már nem.

2011. jún. 17. 08:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezért mondom, hogy a Telc az utóbbi néhány évben kicsit bekeményített. Amikor én voltam, pont akkor mondták, hogy ne is számítsak rá, hogy menni fog, mert most nagyon összeszedték magukat a rosszindulatú pletykák miatt. Én nem mondtam hogy nem nehezek a nyelvvizsgáik, sőt... valójában iszonyatos g*cizés folyik már bocsánat a kifejezésért. Szerintem egyik és másik nyelvvizsgaidőpont feladatai között is óriási a szakadék, így nagyjából azt sem tudja az ember milyen szinten készüljön fel rá. A beszédre, a rizsázásra viszont nagyon egyszerű felkészülni, egyszerűen gyakorolni kell a nyelvet, azt hogy tudj kicsit pörgősebben gondolkodni, stb. Nem olyan vészesek a témakörök (most néztem meg), egy sima érettségin is ugyanezekre lehet számítani. Szerintem ha valakinek valóban van középfokú nyelvtudása, akkor megtudja csinálni úgy is ha semmit nem készül rá, pláne hogy a szóbelin nagyjából mindenki átmegy. Kell készíteni egy vázlatot, hogy nagyjából miről akarsz beszélni, aztán rizsázni dögivel.

Én a véleményemet most úgy fejtettem ki, hogy angol előtt franciából voltam nyelvvizsgázni, azt tanultam meg rendesen... szerintem ehhez képes az angol egy kicsit gyépés "parasztnyelv", ha lehet így fogalmazni. A ragozást a hülye is megérti, a mondatok összetételét is, a névelőkről meg ne is beszéljünk. A nyelvtan sem valami izgalmas, a sok igeidő lehet zavaró, de én egy viszonylag könnyű nyelvnek tartom, mert tényleg 100 szóval is le élheti kb az ember az életét, mindent megtud beszélni.


Lényeg a lényeg, nem véletlenül mondják, hogy az ember ne itt kérjen tanácsot arról, hogy melyik nyelvvizsga a legkönnyebb, mert mindenkinek más a stílusa, mindenkinek más és más jön be. valaki fordítani tud jól, valaki rizsázni, valaki a nyelvtant vágja jobban, tehát neked kell eldöntened, hogy szerinted nálad melyik típus fekszik jobban!

2011. jún. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát nálam ez nem így megy. Magyarul se vagyok az a mindenről képes órákig rizsázni típus. Nagyon nem.


Ha hirtelen elém dugnának egy ilyen témát, hát magyarul se tudnék nagyon 4-5 mondatnál többet mondani. Amit persze minden gond nélkül lefordítok, csak azzal még nem töltöttem ki az X perc beszédidőt.

Ez szerintem teljesen független attól, hogy valaki mennyire profin beszéli az adott nyelvet, vagy mennyit gyakorolt. Inkább stílus és alap beszédkészség kérdése.

Ezért örültem volna, ha itt is ugyan azok a témák vannak, mert azt már egyszer elmondtam egy más nyelven. Tudom, hogy miről beszélnék. Azt elmondani egy másik nyelven, nem egy nagy dolog.

Így felkészüléskor én inkább azokat a fogalmakat szedem csak vázlatosan össze, amiket el lehet mondani egy adott témáról. Kulcsfogalmakat jegyzek meg, ami köré már a körítést gond nélkül megalkotom a vizsgán.


Akkoriban, tavaly, németből azért választottam a Telcet, mert a szóbeli része ennek tűnt a legkönnyebbnek. Az írásbeli része kicsit hosszadalmasabb, mint mondjuk egy ECL-é, és van kimondottan nyelvtani rész is, de mint írtam írásban, nyelvtanban jobb vagyok. Egyedül a beszéd nem megy annyira, mert alapból ilyen vagyok. Akármennyit gyakorolok a bőrömből akkor se fogok tudni kibújni.

Most viszont, hogy legalább ugyan olyan nehéz a Telc szóbelije, egyértelmű, hogy nem ezt választom. Nem vagyok mazochista, fölöslegesen nem szívatom magam.

2011. jún. 17. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!