Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz vagy orosz vagy spanyol?

Olasz vagy orosz vagy spanyol?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik könnyebb megtanulni, ha pl a cirill abct nem vesszük figyelembe.

Német és az angol után szeretnék valamit tanulni.


2011. jún. 21. 11:57
 1/6 anonim válasza:
84%
Oroszul tanulj. Az üzleti életben kezd nagyon elterjedni. A cirill betűket meg nem olyan nehéz megtanulni, csak bonyolultnak tűnik:)
2011. jún. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
90%

Az olasz nyelv könnyebb ebből következően a spanyol is de Magyarországon az olasznak nagyobb hasznát veszed.

Az orosz lenne a leghasznosabb de azt nagyon kell vágnod ha üzleti körökbe akarsz vele bekerülni.

Első körben azt döntsd el, hogy mit vársz a harmadik nyelvtől illetve mire akarod használni. Utána pedig azt hogy melyik tetszik, mert az könnyebben meg tudod tanulni. Esetleg melyiket tudod élőszóban is gyakorolni (ismerősök stb. ) a cirill betűs írás tényleg ne legyen gátló tényező mert könnyen meg lehet tanulni.

Én az olasz vagy az orosz mellett voksolnék. a spanyolnak akkor van értelme ha azon a nyelvterületen akarsz elhelyezkedni vagy csak szimplán azért tanulsz egy nyelvet mert épp az tetszik.

De bármelyiket is választod sok sikert a tanuláshoz. Az első kettőhöz ezek nagyon jó nyelvek.

2011. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
én a spanyolt tudnám ajánlani. (a másik kettőhöz amúgy "semmi közöm") az angol pedig segíthet, mivel jó pár szó van benne, ami hasonlít. (tapasztalat) o.fő-m szertint, pedig utána az olasz is könnyebb.
2011. jún. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az számít, melyik könnyebb, akkor egyértelműen a spanyol a három közül. Én mindhárom nyelvet tanultam. Persze az orosznak is megvan a szépsége. De két nyugati nyelv mellett egyértelműen egy újabb nyugati nyelv lenne könnyebb.


Az olaszban, spanyolban sok az igeragozás, igeidő, a főneveket meg alig kell ragozni. Az oroszban fordítva. Viszont az oroszban vannak pl. folyamatos-befejezett igepárok, ami kicsit húzós lehet, meg az elöljárószók után az esetek is.

2011. jún. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

A német és angol után nekem is ez volt az egyik legfontosabb kérdés: Melyik nyelvet lenne érdemes felvenni harmadiknak?


Én az olaszt választottam, mert az tűnt a legkönnyebbnek, az van fizikálisan is elérhetőbb közelségben (EU) és jelenleg nagyobb esély van a használatára. (Legalábbis annál a multinál, ahol dolgozom.)


Sokáig az oroszon töprengtem, de az olasz nyelv nagy előnye lett, hogy a szavak sok esetben hasonlítanak az angol megfelelőikre, legalábbis az első 1-2 szótag, ami megkönnyítette a tanulást. Olasszal 3 hónap alatt meglett az origós alap. Orosszal nem hiszem hogy ez ment volna.

2011. jún. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
A német és angol után én oroszt választottam és nem bántam meg. Nagyon szeretem. nem könnyű, de nekem tetszik és szerintem a ciril betű a legjobb benne.
2011. jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!