Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a jobb angol nyelvkönyv...

Melyik a jobb angol nyelvkönyv: az English Grammar in Use a Cambridge kiadótól vagy az Oxford Angol Nyelvtan?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Nekem mindkettő megvan, de az oxford angol magyarul beszél hozzád amikor magyaráz és van benne fordítási feladat is. Vedd meg, de csakis a javítókulcsosat. A CD-je is jó. Ha a kettő közül kell választani inkább ezt.


A másikat meg egy kis kereséssel...

2011. jún. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az Oxford Angol Nyelvtan is fennvan a neten... :) Amúgy én is használtam mindkettőt, de én az English Grammar in Use-t jobban szeretem. Nekem egyértelműbbek a magyarázatok, meg jobban tetszik a könyv felépítése, na meg szeretek azon a nyelven tanulni, amit éppen tanulok. Persze ahhoz már kell egy kis előismeret. Szóval ha még csak kezdő vagy, akkor az Oxfordosat tudom ajánlani, mert a magyarul lévő magyarázatokat könnyebb megérteni, de ha már van egy erős alapod, akkor szerintem jöhet az in Use. Bár ha az ár is fontos, akkor inkább az előbbi.
2011. jún. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Az oxfordot vedd csak meg nyugodtan, jobban jársz a bekötött könyvvel.
2011. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Az alapok már megvannak, bár találtam pár nagyon hasznos dolgot az alapfokú Cambridge könyvben is, mikor átnéztem a boltban, valami olyasmi volt a címe, hogy Basic Grammar in Use, vagy hasonló.

De ahhoz túl drága, hogy pár értékes információ miatt megvegyem azt is.

Még nem döntöttem el, melyik tetszik jobban, igazából mindkettő.


Tényleg még egy kérdés, mi a véleményetek, ha ismeritek, az Angol nyelvtan 222 pontban c. könyvet?

Ezt is egész jónak találtam, és csak 2000 Ft.

2011. jún. 22. 11:28
 5/11 A kérdező kommentje:

Amúgy van már az "In Use"-nak is bekötött, keményfedelű változata! Az Alexandrában láttam.

Kb. 800 forinttal drágább, mint a puhaborítású.

2011. jún. 22. 11:31
 6/11 anonim ***** válasza:
Én abból csak a németet ismerem, de gondolom ugyanolyan a felépítése az angolnak is. Nagyon nagy hátránya, hogy nincsenek benne feladatok, szerintem az mindenféleképpen kell, hogy be tudd gyakorolni a nyelvtant. Csak olvasgatással kevesebb minden ragad meg.
2011. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az is igaz, köszönöm szépen! :)

Ma vagy holnap megveszem valamelyiket!

2011. jún. 22. 11:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért a cambridge-ért se kell feltétlenül boltba menni...
2011. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Cambridge párti vagyok! Átláthatóbbnak találom, kevesebb benne a "duma", a leirások egyértelműbbek voltak számomra.

A feladatok jók, a könyv külleme is jobban tetszik, a feladatok elrendezése stb.

De azt mondom, nézz bele mindegyikbe és amelyik szimpatikusabb.

2012. aug. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ZSzV válasza:

Szia,

Melyiket vetted végül? Tapasztalat? Az Oxford az nem kemény kötésű igaz?

2018. ápr. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!