Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell kiejteni a szavaka...

Hogyan kell kiejteni a szavakat az angolba?

Figyelt kérdés
Mondák már, hogy minden szót ügyebár másképp kell kiejteni..:/ De nincs valami szabály vagy akármi, hogy melyik betűt, hogy kell..?? Nagyon nem jól megy az angol és ezen szeretnék javítani de nem tudom, hogy hogyan kéne..? Légyszíves ötleteket írjatok! Köszi
2011. jún. 26. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, ha metanultad az ábécét angolul, akkor tudhatod, hogyan kell alapból kiejteni a betűket. Egy-kettőnek megváltozik a kiejtése, ha olyan szóban van, de vannak alapvetőe is, mint például a két o (oo) az mindig ú lesz.
2011. jún. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha sokat tanulod az angolt, akkor menni fog. A neten találsz hangos szótárat, és ilyen teszteket is. Ha van lehetőséged, hallgathatsz angol szövegeket is, nem baj, ha nem értesz belőle mindent.
2011. jún. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van néhány szabály, de azokra rájön az ember, és nem is mindig érvényesek(a két "o" sem mindig "ú"(és különben sem "ú", hanem [ʊ])), a szótárban oda van írva minden szóhoz a kiejtés.
2011. jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Az elején mindenkinek egy kicsit furi, de meg lehet szokni/tanulni.

Nekem az segített a legjobban, ha a filmeket angolul néztem angol felirattal, így tudtam hogy mit hogyan ejtenek, és hozzá szoktam.

De az is jó, ha angol dalokat hallgatsz és közben nézed a dalszövegét. Rengeteget segít, ha hallod hogyan ejtik és közben azt is hogyan van leírva.

Én így tanultam meg és mára már nem jelent nagy gondot kiejteni olyan szavakat sem amit előtte még nem tanultam.

Remélem segítettem :D

Sok sikert :D

2011. jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen, sokat segített mindenkii :) köszii :D
2011. jún. 26. 10:59
 6/7 anonim ***** válasza:

A következő oldalt tudom ajánlani:

[link]


Én is ennek a segítségével tanulok.

Még itt az elején minden új szót beírsz, meghallgatod a kiejtését, föléírod, és kiejtéssel tanulod meg. Elég hosszúnak hangzik, de megéri, mert később ráérzel,

"hogy ha azt a szót amit úgy kellett írni, úgy kell kiejteni, ezt biztos úgy kell mondani, h..."

És a végén már csak a nagyon nehéz szavakat kell bepötyögnöd.

2011. jún. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A "moor" szót oo-nak kell ejteni, nem u-val. De az "oo" az nem egyenlő a magyar "Ó"-val.
2011. jún. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!