Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet sajátíthatom...

Melyik nyelvet sajátíthatom el a legrövidebb idő alatt? - tapasztalatokat kérek (az eszperantón kívül)

Figyelt kérdés

(természetesen kemény tanulással, nem úgy, hogy megnyomok egy 'gombot' és tudom :D )

a válaszokat köszi


2011. jún. 28. 09:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a legtöbb nyelvet könnyen elsajátíthatod, ha érdekel. Én pl az angolt 2 év alatt annyira elsajátítottam, hogy letettem a nyelvvizsgát, németből viszont 12 év alatt ott tartok hogy csak makogok:)
2011. jún. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Neked kell kitapasztalnod, melyikhez van leginkább kedves és érzéked. Én pl 3-4 éves korom óta németet hallottam óvodában, iskolában. Az érzékem így önkénytelenül is kifejlődött hozzá, de különösebben sosem tetszett a nyelv, egy középfokot elértem belőle, most készülök a felsőfokra, de szerintem undorító, ronda egy nyelv. :D Az angollal úgy voltam, hogy régen érdekelt, így egy erős alapfokig ügyesen és gyorsan eljutottam, de amikor már 100 féle igeidőt és -módot kell használni, az nagyon nem megy, és érzékem sincs hozzá különösebben (kivéve a kiejtést :D). Úgy vagyok vele, hogyha szépen beszélnek, érthetően, akkor szóról szóra megértek egy filmet is, ha viszont hadarnak, akkor kínai nekem, egyszerűen botfülem van hozzá (a német ugyanez). Amit imádok viszont, az a spanyol. Még alapfokon se tartok, itthon tanulgatok, de már sorozatokat nézek eredeti spanyolul. :D De mindig megértem, mi folyik benne, elég világos, könnyen érthető nyelv. Amikor pedig meghallok egy spanyol számot valahol, elfog a boldogságérzés, az okát nem tudom, de imádom. :) Talán spanyol voltam előző életemben. :)

Szóval kísérletezz, hallgass külföldi zenéket, tapasztald ki, melyik vonz téged a legjobban, és tanuld azt, mert a legfontosabb, hogy melyik érdekel.

2011. jún. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Melyik nyelvet sajátíthatom el a legrövidebb idő alatt?"


Amelyiket a leginkább meg akarod tanulni. Ez erre a kérdésre a legjobb válasz, sokak sokéves tapasztalata alapján.

2011. jún. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!