Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo vagy ÖSD? Tapasztalatoka...

Origo vagy ÖSD? Tapasztalatokat! (német B2)

Figyelt kérdés
Nagyon sokat nézegettem a nyelvvizsgákat és kizárásos alapon az Origo és az ÖSD között vacilálok. Nekem igazából a pluszpontokhoz kellene a nyelvvizsga meg majd a diplomához, erre pedig mindkettő megfelel, tehát ne azzal érveljetek hogy az ÖSD nemzetközi meg hogy elismertebb, mert ez egyenlőre nem lényeges. Inkább olyan tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy pl melyiknél mi a "kritikus feladat", hol mennyire voltak jó/rosszindulatúak a vizsgáztatók, ilyesmi. Nem feltétlenül a könnyebb utat akarom választani, de érdekelne hogy melyikről hogyan vélekednek az emberek. Jót és rosszat egyaránt várok :) Köszi
2011. júl. 30. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
én csak az origót ismerem, de az origó írásbeli része nagyon a nyelvtanon áll vagy bukik az egész... a nyelvtanra megy rá, szóval ha jó vagy nyelvtanból, akkor neked sima ügy lesz!
2011. júl. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Végül melyiken voltál?
2017. júl. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ÖSD-t egyben tudod csak lerakni
2017. júl. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!