Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak angol középfokúr...

Hogy tanuljak angol középfokúra, hogy meglegyen?

Figyelt kérdés
Heti 15órában tanulom a nyelviskolában. Összesen 120óra lesz, eddig megvan 45. Ez eddig rendben is. De otthon hogyan tanuljak? Mennyit? stb.
2011. júl. 6. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég intenzíven tanulod az iskolában, ha adnak házit, megcsinálod, ha mondják, mi lesz legközelebb, felkészülsz (átnézed), de nem kell meggebedni.
2011. júl. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hol nyelvvizsgázol? A BME-nek van egy könyve, én ott vizsgáztam. Megvettem a könyvet, 3000 Ft volt, és nagyon sokat segített! Benne van minden feladat fajta, mindegyikhez sok példa. A nyelvismereti teszttel kezdődik, aztán szövegértés, fordítás végül szövegalkotás. Érdemes ezt kipróbálni, én ebből készültem fel, és elsőre meglett a nyelvvizsga! Nagy kalappal! :) (Ja, és én kb. másfél hónapot tanultam a könyvből, nyelviskolába nem jártam)
2011. júl. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elvileg TELCre megyek, októberben. De a nyelvsuli csak augusztus közepéig tart :/
2011. júl. 6. 21:17
 4/7 anonim válasza:
ÉS egynyelvű, vagy kétnyelvű nyelvvizsga lesz? (2. vagyok)
2011. júl. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egynyelvű.
2011. júl. 6. 21:36
 6/7 anonim válasza:
uhh, akkor az a könyv nem jó. Hát, ha vége a tanfolyamnak, ismételgesd azokat a feladatokat, amiket csináltatok :) olvass a neten sok angol nyelvű dolgot (pl. wikipedia) :)
2011. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én május végén tettem sikeres vizsgát telcből.


rendesen csináltam mellette a headwayt

néztem pár angol filmet, de túlzásba nem vittem

csináltunk egy szószedettes könyvet - kérdések és válaszok angol nyelvből. minden témáról kellett írnunk egy spirál oldalt, + tanulni a szavakat

megcsináltam az akadémiai kiadós könyvet, és ami szerintem a legfontosabb volt, szótáraztam és tanultam azokat ez angol teszteket

rengeteg levelet írattak velünk.


egyébként a 8 tesztből (telc gyakorló) 1en értem el 84%-ot 2őn megbuktam, a többi 60-70% között lett. saját bevallásom szerint az utcsó 2 napban tanultam annyit, amennyit 2 hónapig kellett volna.


így tettem 87%os írásbelit.

2011. júl. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!