Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC angol B2 nyelvvizsgán...

TELC angol B2 nyelvvizsgán mennyire díjazzák a szlenget?

Figyelt kérdés
Most nem csúnyaszavakra gondolok, hanem pl. én a "going to" helyett mindig "gonna"-t mondok véletlenül...
2011. júl. 9. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
természetesen nem díjazzák. még jó h nem úgy akarsz beszélni h "yo bro, wassup?"
2011. júl. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyet ne mondj, alap. Max. akkor ha a helyzet és a szöveg megkívánja. Nem tudhatod, hogy a tanárnak tetszene -e vagy sem.
2011. júl. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szleng nem csak roviditesekbol all, van rengeteg kifejezes is amiket meg gondolom azert nem fogadjak el mert nem tudjak a nyelvet annyira
2011. júl. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hagyományos brit angol nyelven beszélj, ez nem valami gettónyelvvizsga, hogy ilyesmivel villogj. Hasznos dolog ettől függetlenül megérteni a kevésbé pallérozott elmék szóhasználatát is, de ne szokj rá az aktív használatukra.
2011. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 rémuralom ***** válasza:

Ügyesen el kell harapni. Ha mondjuk nem olyan erősen torzítod, hogy [gánö] lesz belőle, hanem mondjuk az o-t még ugyanúgy megnyújtod, mint az irodalmi going-ban ([gónö]), akkor már nem fognak megdorgálni azért, mert a t kimarad (merthogy a g-t meg eleve nem is kell ejteni, az csak az előtte lévő n-t teszi nazálissá).

De azért a be megfelelően ragozott alakját ne hagyd ki előle, ne sajnáld az I után azt az m-et. Mert az tényleg hiba.

2011. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindig? Azt azért nem hiszem. Az tök egyhangú lehet, ha tényleg mindegyiket így mondod...


Amúgy az a bizonyos "szleng", amit nem díjaznak, az nem itt kezdődik, teljesen normális hétköznapi beszélgetésben, ha nem mondod teljesen ki mindig, hogy "going to"/"want to"/"got to". Én is használtam ilyeneket, sőt, amerikai kiejtéssel(és gondolom szavakkal is) beszéltem, és elég jó lett a szóbelim, nem ettől függ, csak természetesen kell viselkedni, beszélgetni, mindegy, hogy amerikai vagy angliai kiejtéssel, viszont a kettőt ne keved nagyon(bár ez inkább írásra vonatkozik).

Viszont ha tudsz sok idiomot, azt tudom, hogy szeretik, olyanokat használhatsz.


Csak arra figyelj, hogy ne imitáld nekik a Ponyvaregényt, ne beszélj úgy, mint egy angol/amerikai gettónigger, csak úgy, mint egy normális, kultúrált ember.

2011. júl. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolso elotti,

Ennyi erovel mar megtanulhatja, hozzaszokhat a helyes kiejtesekre is.

2011. júl. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"TELC angol B2 nyelvvizsgán mennyire díjazzák a szlenget?"


Semennyire. A nyelvvizsgán azt a nyelvtudást kérik számon, ami használható, mármint üzletben, munkában, szolgáltatások igénybevételekor, oktatásban.


"pl. én a "going to" helyett mindig "gonna"-t mondok"


Ez kb. olyan jó szokás, mint a suksükölés.

2011. júl. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!