Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a nyelviskolákkal kapcsolatban? Egy 3 hónapos kurzus milyen szintre visz fel?

Figyelt kérdés
Általános tanfolyamra mennék -kezdő, francia- viszont nem tudom mit takar egy 15 hetes tanfolyam. Sajnos túl sok infot nem írnak a honlapon, de gondoltam megkérdezek olyat, aki már vett részt egy nyelvtanfolyamon.
2011. júl. 16. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Én angol középfokra felkészítőn voltam,3 hónaposon ősszel,a Katedra nyelviskolában.Heti kétszer mentem,mostmár pontosan nem tudom hány órát,plusz volt,hogy szombatonként is.A szintet amin kezdéskor voltam nehéz lenne meghatározni,akkor már 3. éve tanultam az angolt második nyelvként suliban.A tanfolyam olyan tudást adott,amit a három év alatt összesen nem szedtem össze.Persze azt nem tudom a kezdőknél ez hogy van,szerintem ha komoly céljaid vannak vele,akkor majd még el kell végezned egyet.Eredmény:elsőre meglett a Telc középfokúm,most érettségiztem angolból,82 % lett,elrontott szóbelivel,tehát korrekt.:)
2011. júl. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ :) és még várom a továbbiakat ! :D
2011. júl. 16. 16:25
 3/4 anonim ***** válasza:
én a Katedrába járok spanyolra és a Francia Intézetbe franciára. A teljesen kezdő tanfolyamnál nagyon sokat lehet fejlődni, HA rendesen készülsz. Ha tényleg minden nap készülsz, megírod a leckét, olvasgatod az előző óra anyagát, akkor lehet szintet lépni 3 hónap alatt. De csak akkor, ha rendesen készülsz és komolyan veszed.
2011. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én angol nyelvsuliba jártam, nyelvvizsga előkészító volt ,középfok. Nekem nagyon bejött, és most is ezt választanám, ha kellene! Nagyon jól rákészített a nyelvvizsgára, rengeteg típus feladatot csináltunk és a nem világos részeket is többször átvettük. Lényegében úgy mentünk el nyelvvizsgázni, hogy kicsit sem izgultunk és elsőre meglett :) Pedig a gimis tanárom azt mondta, hogy ő nem ajánlja nekem, hogy elmenjek nyelvvizsgázni, ezért is iratkoztam be egy tanfolyamra.
2011. júl. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!