Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a Relaxa Villám típusú nyelvtanulási módszerről?

Figyelt kérdés

A spanyol nyelvet szeretném megtanulni.

Vajon mennyire működik ez a módszer?


2011. júl. 26. 02:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha valahonnan le tudod tölteni a hanganyagot és hozzá a könyvet akkor oké, DE az hogy elmenj egy nyelviskolába és két vagy háromszorosat fizesd ki egy normál tanfolyamnak érte, sztm nem éri meg, annyira nem jó.

Én a németet, angol franciát és oroszt próbáltam.

A gond az, hogy nem marad meg azonnal, hiába mész le alfába, legalább 6-7-szer meg kell hallgatnod egy anyagrészt, hogy rögzüljön, egy nyelviskolába ezt nem így csinálják, egyszer meghallgatod, aztán átveszi veled egy tanár gyorsan a nyelvtant következő alkalmommal gyorsítva meghallgatod az előző anyagot, majd már azonnal jön a másik.

Szóval otthon hallgatgatni a szabadidődben oké, de fizetni érte nem szabad.Egyébként a hozzá tartozó könyvből lehet tanulni, nem kell hozzá tanár, de egy 10 anyagos részhez minimum kell kb 3 hónap, hogy valóban megértsd, mert annak értelme nincs, hogy míg egy anyagrész nem megy profin továbblépj.

2011. júl. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
89%

Én nyelviskolában tanultam a Relax módszerrel!Nekem egy év alatt sikerült megcsinálnom a középfokú nyelvvizsgát!Motiváltság kérdése is persze ha nem akarod nem fog sikerülni de akkor teljesen mindegy hol tanulsz egyik sem fog sikerülni!!

Ha szükséged van a nyelvvizsgára és eredményt szeretnél elérni válaszd nyugodtan a relax módszert!!!

2011. júl. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát bárcsak olyan lenne a nyelvtanulás, hogy meg veszed (illegálisan letöltöd) és otthon a négy fal között meg tudod tanulni a nyelvet, mint egy verset.

Van egy rossz hírem, hogy nem így működik. A CD-k amik vannak azok jó dolgok, de nem attól fogod tudni a nyelvet gyakorolni kell, használni. Elvégre ezért tanulsz...

A módszer maga hatékony, mert az EU KER (hagyományos nyelvtanulás) szerint egy középfokú nyelvvizsga elérése 700-800 óra. Ezzel a módszerrel nulláról 360 óra alatt tudsz eljutni a középfokig (nyelvvizsgáig), ha pedig relaxál is akkor 180 óra alatt kezedben lehet a nyelvvizsga bizonyítvány!

Szóval... Kérdés, hogy mennyi időd van :)

2011. júl. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A hanganyag és a könyv is megvan letöltve, szóval itthon tanulnám. Ebben az a jó, hogy saját tempómban haladhatok, viszont hátránya, hogy nem interaktív, nincs lehetőség a párbeszédek gyakorlására.

Évek óta szeretnék megtanulni spanyolul, úgyhogy a motiváltsággal nem lesz gond, csak valahogy mindig halasztódott, de mostanában a szabadidőm is jóval több lett, mint eddig volt. Tehát egy próbát mindenképp megér.

Köszi a válaszokat :)

2011. júl. 26. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!