Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A szakmai középfokú nyelvvizsg...

A szakmai középfokú nyelvvizsga kiváltható egy általános felsőfokúval?

Figyelt kérdés
A diplomámhoz (nemzetközi igazgatás) majd pár éven belül kelleni fog egy szakmai nyelven tett középfokú nyelvvizsga, de nekem már megvan az általános felsőfokú vizsgám. Szerintetek kell majd pénz és energiát áldoznom egy új bizonyítványra, vagy a kettő egyenértékű?
2011. júl. 17. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van pénzügy számvitel, hogy vagy középfokú szakmai vagy felsőfokú általános. Szerintem kérdezz rá, de szerintem lehet elfogadják. Persze van ahol nem elég egy nyelvvizsga de a te szakodnál biztos elég.
2011. júl. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Huh hát ez mindenhol máshogy van meghatározni, szerintem először a suli honlapján, vagy a TO-nál kéne érdeklődni. Így látatlanban nem tudnám megmondani, mert azt se tudom melyik suli. De általában kiváltja a felsőfokú a szakmai közepet, gazdasági szakoknál el szokták fogadni:)
2011. júl. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkor majd megérdeklődöm szeptemberben.

Egyébként még csak most kezdem a szakot ősszel a Corvinuson, és a diplomához elméletileg egy szakmai és egy sima középfokú nyelvvizsga kell majd, ez utóbbit még meg kell szereznem valahogy. :)

2011. júl. 17. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!