Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kinek sikerült az ECL vizsga?

Kinek sikerült az ECL vizsga?

Figyelt kérdés
Nekem az írásbeliből már megvan a bizonyítvány de múltkor mentem 2x-ra szóbelizni akkor 1 % hiányzott most meg 61% van de nem adták meg mert a szöveghallgatás 25% viszont a beszéd meg 96% lett... olyan szinten idegbeteg vagyok :@ érettségi előtt lekellene tennem mert nem vesznek fel egyetemre....és az is elég furcsa, hogy az első szóbelinél a szöveghallgatás 45% volt.. a beszéd meg 68%
2011. júl. 18. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Még meg bírod csinálni! Én tavaly áprilisban mentem el az utolsó nyelvvizsgára, amit még be lehet számolni, és sikerült. :)

Elég izgalmas volt az egy hónap, amíg nem derült ki a vége, mert ezen múlott, hogy felvesznek-e vagy sem.

2011. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ebben az évben lesz még októberben.. szóval most muszáj sikerülnie.. egész nyáron tanulni fogok ha kell de muszáj, csak olyan elszomorító :( hogyan tudnám a szöveghallgatást fejleszteni? Hiába van 3 CD-m is .. azokat megértem...
2011. júl. 18. 10:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem 78% lett felsőfokon a magnó, nem tartottam megoldhatatlanul nehéznek, csak az idő volt rövid, hogy beírjam a dolgokat. Rendszeresen nézek angol műsorokat pl. BBC, nézek angolul filmeket és sorozatokat, ergo nap mint nap hallom az élő nyelvet. Neked is be kellene építened a mindennapjaidba az angolt, és akkor nem lesz baj.
2011. júl. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
CSak én németet tanulok.. és német csatornám meg nincsen, viszont hallgatok német zenéket azt megértem..
2011. júl. 18. 11:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, németül is nézhetsz filmeket, sorozatokat, online TV adásokat, interjúkat stb.

A gyakorló CD-knél általában nehezebbek a vizsga feladatai, és németből is valós életből vett szövegeket (pl. rádióműsorokat, interjúkat) kaptam hallásértésen.

2011. júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jólvan köszönöm majd igyekszem, úgyis 2 hétre elutazom ott lesz időm tanulni és készülni :)
2011. júl. 18. 11:20
 7/10 anonim válasza:
Német nyelvű filmekből kiszeded a hangsávot és mp3-ban felmásolod egy mp3 lejátszóra. Filmenként úgy kb 150 Mega. A nap 24 órájában hallgathatod.
2011. júl. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Majdnem összejött, de következőre sikerülni fog. Kifogott rajtam az olvasott szöveges részből a pár szóban válaszolós feladat. Szerintem ez a legutálatosabb rész, még totózni se lehet, leblokkolsz, aztán a levélírásra is betesz egy kicsit az utóhatása.
2011. júl. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
(előző vagyok) csak írásbelin voltam
2011. júl. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én elsőre átmentem (angol felsőfok, 75% lett az egész), de az egyik osztálytársamnak (ugyanabban az angol csoportban voltunk) is ugyanez volt, kétszer is csak 2, illetve 1% hiányzott neki, de végül harmadjára sikerült. Tényleg nézz sok német filmet feliratosan, az a legjobb.
2011. júl. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!