Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű angol érettségi...

Emelt szintű angol érettségi szóbeli tételei minden évben ugyanazok?

Figyelt kérdés

Az oktatási hivatal honlapján megtaláltam az írásbeliket, de a szóbeli tételsort vagy témasort ha úgy jobban tetszik nem.

Persze lehet, hogy vak vagyok.

Illetve még annyi, hogy a párbeszédes témák emelt szinten mik szoktak lenni?

Köszi szépen


2011. júl. 18. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
A témákat központilag adják ki majd decemberben, és évente csak 10%ot változhat az előző évihez képest. Legalábbis emelt törinél így volt.
2011. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, és az eddigi tételsorokat honnan lehet letölteni?
2011. júl. 18. 13:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én idén voltam emelt angolon, úgyhogy , ha gondolod tudok neked segíteni. Tehát az első feladat egy random téma, nálam az utazás volt, hogy elvesztette a szerepét és erről kellett beszélgetnünk. Aztán 2. feladat a vita feladat, itt van egy állítás (nálam az volt ,hogy a tv tanítani is tud) és erről kell elég sokat beszélned, de csak egy fajta nézőpontból, tehát vagy egyet értesz vele vagy nem. Majd a végén kaptam 5 képet a karácsonyról, volt ott egy nagy bevásárló kp egy óriásfával, sült pulyka stb. Tulajdonképpen akár középszintű érettséginek is elment volna, csak a tanár kérdezett egy-kettő olyat, aminek magyarul nem értettem az értelmét :S A témák lényegében ugyanazok , mint középszinten csak egy picit konkrétabbak, tehát míg középszinten az a téma, hogy ünnepek, addig emelt szinten ez lehet mondjuk a családi összejövetelek fontossága vagy nemzeti ünnepek stb. Külön témákat nem dolgoztam ki, mert nincs sok értelme, csak szavakat tanultam, illetve a Let's discuss it! című könyvből (Kész Zoltán és Törökné Tenk Dóra írta) készültem, felkészít közép-és felsőfokú nyelvvizsgára valamint emelt érettségire. Vitatémákat találsz benne szókinccsel és minden egyébbel, csak ajánlani tudom!

2011. júl. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez nagyon sokat segített.
2011. júl. 19. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!