Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy álljak neki olasz nyelvet...

Hogy álljak neki olasz nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Javasoljatok légy szíves könyveket, programokat, weboldalakat, ahol egyedül el tudnám kezdeni. Semmi alapom nincs még hozzá
2011. júl. 19. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Bocsi de szerintem sehogy, hacsak nem Olaszország az álmod és életed végéig ott akarsz élni, az olasz nagyon nem hasznos nyelv.
2011. júl. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak jó könyvek kellenek hozzá és egy netes olasz TV. Espresso, Progetto Italiano stb.


Dobj egy e-mailt és megpróbálok segíteni. :)

2011. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
pedig tetszik az a nyelv, ennyire haszontalan lenne ?
2011. júl. 20. 13:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, itthoni munkavállalás szempontjából nagyon haszontalan. Ha csak hobbiból tanulnál nyelvet, akkor se az olaszt választ, hanem valami hasznosíthatót (angol, német, orosz, francia). Szerintem.
2011. júl. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is most kezdtem neki. :)

Azon kívül amit a 2. válaszoló írt , sokan ajánlják Móritz György Olasz nyelvkönyvét vagy Király Rudolfét.

2011. júl. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha tetszik egy nyelv, akkor nem haszontalan. Elütöd vele az idődet, és még fejleszted is magad.

Én is Móritz könyvét, és a Progetto-t ajánlottam volna, + én még összeszedtem néhány oldalról nyelvtani/szókincsi dolgokat (többnyire angol oldalakról), kinyomtattam, így lett egy saját készítésű könyvem, amiben a nagyon alap dolgok benne vannak. Mert a legtöbb könyvet úgy készítek, hogy majd a tanár/magántanár elmagyarázza, csak ez az autodidakta módon tanulóknál nem jön be.

Mindenesetre sok sikert, és ne hagyd magad lebeszélni, olyan hülyeségekkel, mint "nem hasznos" és társai!

2011. aug. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!