Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van még olyan idegen nyelv...

Van még olyan idegen nyelv amit egyszerű megtanulni (pl. angol)? Nem nehéz, mint pl. a német?

Figyelt kérdés
tudtok valamilyen tapasztalatot mondani? lehető legegyszerűbben megtanulható nyelv(ek)re vagyok kíváncsi!!!
2009. ápr. 2. 22:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
a spanyol elég könnyü, föleg ha már beszélsz angolul vagy olaszul. az eszperantó pedig hihetetlenül könnyü, 3 hónap alatt simán meg lehet tanulni.
2009. ápr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Ja,eszperantó,de mire kell? Csak hobbi,vagy hasznot is akarsz belőle? Mert az eszperantóval nem sok mindent birsz kezdeni sajnos.
2009. ápr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
spanyolt tanulok de nem igazán akar menni:S kéne még 1 középfokú nyelvvizsga és azért kérdem!
2009. ápr. 3. 06:32
 4/13 anonim válasza:
100%
A spanyol mellé elég könnyű az olasz, vagy az eszperantó.
2009. ápr. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést több irányból is megközelíthetjük.

-Ha beszélsz spanyolul vagy franciául vagy olaszul, akkor a másik kettő nagyon könnyű lesz (tapasztalat)

-Ha csak spanyolul beszélsz, akkor mindenképpen javaslom az angolt. Ez a nyelv ma alap, és hiába van 5 másik nyelvvizsgád, ha angol nincs.

-Ha érettségis plusz pontokért, neadjisten diplomához kell a középfokúd, akkor ajánlatos az eszperantó vagy a román nyelv. Mindkettőt könnyű megtanulni, ám tulajdonképpen semmi másra nem jók.

Roope

2009. ápr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz valamennyire angolul vagy németül, akkor a hollandot javaslom. főleg németeseknek könnyű nagyon, de önmagában is egy viszonylag egyszerű nyelv.
2009. ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
51%
Cigány. 800 szó, minimális nyelvtan.
2009. ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
angolul felsőfokon vagyok, spanyol nem nagyon akar menni:S
2009. ápr. 4. 11:01
 9/13 anonim ***** válasza:
Még esetleg a svédet javasolhatnám (szerintem az is könnyű lenne az angolodnak köszönhetően, bár nem vagyunk egyformák).
2009. ápr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a svéd a némethez hasonlít (?), bár nem ismerem jobban.

Szerintem relatív, melyik nyelv könnyű, nekem pl eleinte nagyon bejött a francia. Sajnos ezután nem láttam erre lehetőséget, így németül tanultam, amire egy idő után "ráálltam" és így már egyszerűnek láttam. ("Csak" idő, szorgalom, rendszeresség.) A német középf után nekem az angol nehéznek tűnt, zavart, hogy nem tudom leírni a kiejtést, bizonytalan voltam a memóriámban...stb, így inkább francuául, olaszul vagy spanyolul próbálkoznék, ha most nyelvtanulásról lenne szó.


A másik, hogy nagyon fontos a nyelvtanulásban a motiváció és hogy lehetőleg napi szinten hallj az idegen nyelven, szerintem. Persze ma már, a számítógép világában, biztos ez is megoldható.

2009. ápr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!