Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki elmagyarázná nekem?...

Valaki elmagyarázná nekem? (horvát nyelv, bőven lent! )

Figyelt kérdés

Találtam egy on-line horvát nyelvtanulási lehetőséget, ingyen, alapfokon. Az oldal angol nyelvű.

Az én problémám viszont az, hogy van egy olyan anyag rész, hogy "deklanáció", én viszont nem értem. Nem az angollal van baj, mert megértem mit ír, de ha esetleg nem, akkor is kiszótárazom, de azzal van baj, hogy magát az anyagot nem értem.

Itt van, amiről beszélek:

[link]


Legyetek szívesek, segítsetek nekem, elsősorban olyan emberekre számítok, akik tanulják a horvát nyelvet!


2011. júl. 20. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Én vajdasági vagyok és valamennyire tudok szerbül(ami kb ugyanaz mint a horvát), DE ezt a szar anyagot sose értettem, mert nincs rá konkrét szabály, ezt érezni kell xD Persze vannak végződések, amiket be lehet magolni, de 1000 kivétel van, legalábbis én így érzem...Nekem sose ment a szerb, remélem jön valaki aki tud neked segíteni! :)
2011. júl. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem értem mit nem értesz. :) Mármint mi a kérdés? A deklanáció a főnév ragozása.


A különböző esetekben más és más végződést kaphat a főnév, így fejezi ki a horvát az egyes eseteket.

Egyébként ha komolyan meg akarod tanulni a nyelvet, egy jól strukturált nyelvkönyvből csináld, ezek a netes izék csak arra jók, hogy megzavarjanak... Ettől függetlenül nagyon sok sikert kívánok, a horvát szép és hasznos nyelv. :)

2011. júl. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát, köszi a válaszokat!


Igazából nem tudom mit nem értek. Semmit! :(

Egyszerűen nem tudom felfogni a nagy táblázatot a linkben.

Nem tudom, igazából gondolkodtam azon, hogy nyelvkönyvből vagy valakitől kéne tanulnom, de még diák vagyok, és egyelőre még elég az alapfok - mert most megyek Horvátországba, és nyelv nélkül kínos lenne kérni egy fagyit, angolul meg nem mindenki tud. :)

2011. júl. 21. 11:38
 4/4 A kérdező kommentje:

... vagyis szeretném megtanulni rendesen a horvát nyelvet, ezért kéne ez az anyag is!

[miket írtam az előbb...]


Szóval aki tud, vagy érti, az legyen szíves nekem segíteni!

:)

Hálás lennék.

2011. júl. 21. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!