Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolba honnan tudjam...

Spanyolba honnan tudjam melyik szavaknál melyik 'A, Az' megfelelőt (La, Le, Lo) kell használni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 02:31
 1/5 anonim ***** válasza:

leszögezném: nem tudok spanyolul, de a lakótársam spanyol


és pár dolgot már megtanultam


bonita - bonito nőnem-hímnem, "a" van a végén ha nőnem, "o" ha hímnem


vapa-vapo vagy vape nőnem, hímnem, semleges


oso-osa - hím medve - nőstény medve


gondolom az "l" után ennek megfelelő betűt kell használni, de majd megkérdezem holnap (mármint ma)

2011. júl. 21. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
csak most kezdtem spanyolul tanulni de már én is tudom hogy a névlők : El, La , Los,Las
2011. júl. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

el = hímnemű főnév határozott névelője

la = nőnemű főnév határozott névelője

le = névmás, jelentése kb. "neki" vagy "őt" vagy "ezt" stb.

lo = névmás, jelentése kb. "azt", "őt"


Az utóbbi kettő tehát nem névelő. Ne is foglalkozz velük, ha most kezdted a spanyolt.


Hogy melyik szó milyen nemű, az benne van a szótárban. Általában az -a végűek nőneműek, kivéve pl. görög eredetű szavaknál. Az -o végűek hímneműek szoktak lenni, kivéve, amikor nem. Az -e végűek és mássalhangzó végűek gyakran hímneműek, de néha nőneműek. Van egy vagon szabály erre is, és mindegyik alól van kivétel.


Vegyél egy nyelvtankönyvet, mert anélkül úgysem tudsz megtanulni spanyolul, ahogy más nyelven sem.

2011. júl. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek de azt honnan tudjam h melyik szó nőnemü és melyik nem?
2011. júl. 23. 11:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni:) az imént már leírták hogy hogyan lehet őket a legkönnyebben felismerni de az elején sajnos meg kell őket tanulni ott van a szótárban a szó mellett. Sok sikert:)


Egyébként én is most kezdtem spanyolul tanulni és sztem annyira nem nehéz :)

2011. júl. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!