Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó módszer, ha netről tanulok...

Jó módszer, ha netről tanulok valamilyen nyelvet, alapfokon? :S

Figyelt kérdés

Szerintetek?

Diáklány vagyok, 8. osztályba megyek, angolt tanulok és szeretnék mégegy nyelvet. Nyelvtanárt nem szeretnék, inkább netről tanulnék, a könyvek meg drágák, nincs saját pénzem, szüleimtől kérni meg hát nem is tudom... Vélemények? :S


2011. júl. 22. 16:25
1 2
 1/14 anonim válasza:
50%
Szia. Én is próbálkoztam ezzel, töltöttem le programokat, könyveket. stb, de egy idő után abbahagytam, illetve egyre kevesebbet foglalkoztam vele. Őszintén szólva unalmas nagyon így tanulni, egyedül. :S
2011. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, unalmasnak lehet, hogy picit az, de érdemes így tanulni? Belevágódott a fejedbe, amit tanultál?

Mert szeretnék más nyelvet is tanulni, de én még ugye csak diák vagyok, elég, hogy a suli meg a tancuccok meg a ... szóval érted?!

Jó lenne társaság is, mondjuk, de nem tudom érdemes-e netről!? :)

2011. júl. 22. 16:36
 3/14 A kérdező kommentje:
és köszi a választ, amúgy! :)
2011. júl. 22. 16:36
 4/14 anonim válasza:
50%
na, mintha én írtam volna ki a kérdést. ugyanez a problémám. mondjuk annyi külömbséggel, hogy én angolt akarok tanulni, suliban csak német megy, meg van pénzem, de azt nem költhetem könyvekre...
2011. júl. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Hidd el, neten nem lehet nyelvet tanulni. Se tankönyvekből magadtól. Pláne nem egy teljesen új nyelvet. Az egyetlen amire jó, hogy gyakorló feladatokat nézz onnan, de azt is jól meg kell válogatni.


Új nyelvet megtanulni csak tanárral lehet! És bárki idősebbet megkérdezel, ezt fogja mondani.

Amúgy miért ne kérhetnél a szüleidtől? Szerintem örülnének hogy ilyen okos és szorgalmas lányuk van.

2011. júl. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De, nem is szabad bízni az ilyen netes oldalakban, ahol mondjuk megtanítanak például olaszra, alapfokon + kiejtéssel?

2011. júl. 22. 16:42
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

angolt biztos nem lehet csak úgy a neten megtanulni, a semmiről indulva. mert ott nagyon fontos a kiejtés, és erre nem tudsz annyira odafigyelni, mintha egy rendes tanárnál tanulnál.. ha meg rosszul tanulsz meg valamit, akkor az szerintem rosszabb, mintha meg sem tanulnád.


németben nem kell a kiejtésre különösebben figyelni.. annak még talán neki lehet állni valahogyan, de tényleg csak egy nagyon alapszintig fogsz jutni szerintem.

2011. júl. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Első vagyok. Szerintem így tartós tudásra nem lehet szert tenni. :S Én is azt mondom, hogy tanár nélkül nem érdemes próbálkozni.
2011. júl. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Hát alapfokon próbálkozhatsz ilyenekkel mint kiejtés esetleg helyesírás, alapmondatok. De igazi nyelvtudást nem fogsz vele szerezni! Esetleg arra jó, hogy ha gimibe majd elkezded tanulni azt a nyelvet akkor az elején kicsit talán könnyebb lesz. Ugyanakkor sosem tudhatod biztosra, hogy nem-e valamilyen hülyeséget írtak az adott oldalon. Ha véletlenül igen, akkor az nagyon be fog zavarni a későbbiekben.


Én azt mondom, ha már egyszer csinálod, csináld rendesen! Esetleg próbálkozz nyelviskolákkal, ott többen vagytok és talán olcsóbb.

2011. júl. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 22. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!