Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolt szeretnék tanulni!...

Spanyolt szeretnék tanulni! Segítene nekem valaki?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik ez a nyelv de teljesen a nulláról kezdeném.Nem a nyelvvizsga a célom (egyenlőre) csak megismerkedni ezzel a nyelvvel.Ebben szeretnék segítséget kérni.Szerintetek mennyire nehéz ha csak magánszorgalomból tanár nélkül, neten tanulok?És szerintetek egyáltalán érdemes- e spanyolt tanulni?
2011. júl. 23. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

sharedtalk.com-ra regisztrálj, ott tudsz beszélgetni ától zéig bármelyik náció gyermekével. Kölcsönösen tudjátok egymást tanítani, ha van pl olyan spanyol elvetemült, akit a magyar nyelv érdekel (ezt külön látod, megadják), akkor ráírhatsz.

Egyedül minden megy, akarat kérdése csupán. Beszélni kell sokat, ennyi a titok, és belejössz. Ez bármelyik nyelvre igaz. Pluszba lapozgass kezdő nyelvkönyvet.

2011. júl. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En is most kezdem a nullarol, nekem sem a nyelvvizsga a celom, hanem az hogy tudjam beszelni a nyelvet. es nagy hasznat tudod venni, bar itthon nem hiszem.
2011. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tanulási technikához olvass bele a Nyelvhack kézikönyvbe (Language Hacking Guide).


Nekem megvan e-book formában angolul és magyarul. Találtam benne néhány jó ötletet.

2011. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:))
2011. júl. 23. 13:40
 5/6 anonim ***** válasza:

"Szerintetek mennyire nehéz ha csak magánszorgalomból tanár nélkül, neten tanulok?"


Semennyire, ha egyébként értesz a nyelvekhez és nem viszed magad tévutakra (pl. rosszul megtanult kiejtés, szabályok kifelejtése stb.), és emellett erősen motivált vagy. Persze ez minden nyelvre igaz.


"És szerintetek egyáltalán érdemes- e spanyolt tanulni?"


Érdemes, ha érdekel. Ha úgy érted a kérdést, hogy javítja-e a munkaerőpiaci esélyeidet, ha tudsz spanyolul, akkor a válasz az, hogy minimálisan igen, persze csak ha mellette angolul is jól tudsz. A spanyol jelentősége nincs akkora, mint a németé, franciáé vagy oroszé.


Vedd meg a középiskolás spanyol nyelvtankönyvet, mert a nyelvtant (ami a spanyolnál nem túl bonyolult) tudni kell mindenképpen.


Az FSI spanyol tanfolyam ingyen van és fenn van a neten. Nagyon hatékony. Ezen túl korlátlan mennyiségű spanyol film, rádióműsor, könyv, újság érhető el a neten.

2011. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Jordii válasza:

Bármelyik nyelv érdekes megtanulni, nem csak a hasznoság számít, fontosabb számomra amit okozzik benned, szinten nagyobb a világod amikor több nyelvek tudsz.


A spanyol nyelv szerintem hasznos is, és az a szerencsét hogy számos ingyen tananyagokat található a neten.


Én magán spanyoltanárkent dolgozok Győrben és online, és az oldalam www.spanyoltanargyor.hu megtalálod ingyenes videókat és ingyenes hasznos információkat a spanyol szeretnél tanulni!

2020. dec. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!