Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolt teljesen egyedül meg...

Spanyolt teljesen egyedül meg lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Angolból van középfokú nyelvvizsgám, németet is tanultam egy jó ideig , ezért abból is szeretnék nyelvvizsgát,de magát a nyelvet nem szeretem. Spanyolt viszont szívesen tanulnék. Tanultam latint is pár évig, ezért lehet,hogy nem is lenne annyira nehéz.
2011. júl. 3. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút meg lehet. Ha veszel tankönyvet (mi suliba Colores-ből tanulunk írják is, hogy otthoni önálló tanulásra is jó.), meg szótárat + netről kiegészíted a dolgokat akkor nem nehéz, főleg így neked latin után.

Sok sikert hozzá

2011. júl. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyen "előképzettséggel" szerintem simán menne:D

Viszont sokkal több energiát kell befektetned mintha tanfolyamra járnál! Nézz tv-t, hallgass rádiót a neten keresztül spanyolul

2011. júl. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én angolt, franciát, olaszt spanyolt mind neten tanultam. Angolból már most verem azokat akiknek ilyen papírjaik vannak róla meg minden, aztán mukkani se tudnának ha kell. Amúgy a spanyol egy nagyon jó nyelv, és könnyű is!


Adios amigo!

2011. júl. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen! Az index fórumán olvastam egy spanyolos topikot még rébebben, ott egy lány önállóan kezdett el spanyolul tanulni, aztán jelentkezett is egyetemre spanyol szakra, és el is végezte. Végig írogatott a fórumra. Szóval szerintem simán meg lehet tanulni egyedül.

Viszont nem a Colorest ajánlanám, bár nekem is megvan, s nem rossz, de önálló tanulásra nem alkalmas igazán, mert a munkafüzethez pl nincs megoldókulcs, és a tankönyvön is látszik, hogy tanár kell hozzá. Inkább a Pons 3 hónap alatt spanyolul könyve, amihez van 4 cd, marha jó a hanganyag, jó a tankönyv, nekem nagyon bevált, és emellett az internet. Nézd meg a spanishpod.com oldalt, a legjobb! Newbie-tól Advanced szintig mennek a podcast-ok, több száz, nagyon-nagyon jók! Írj emailt, ha kellenek még más spanyol cuccok, szívesen küldök, mert én is benne vagyok a spanyol tanulásban nagyon. :-) Sok szerencsét!

2011. júl. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. júl. 4. 11:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Az angolt, franciát, olaszt, spanyolt is azért kezdtem el tanulni, mert volt valami műsor, sorozat vagy valami olyan nyelvű volt neten, és amiatt, meg azok is sokat segítettek. Emlékszem eleinte a spanyol is zűrösnek tűnt a szöveg mikor olvastam, latin nyelvekben egyik ami nehéz, hogy sok névmás meg nem tudom itt is ott de ha megérti az ember sokkal könnyebb most már sokszor külföldi spanyol oldalakat olvasok, pl. sportot megértem. Sok oldal van, ahonnan tanultam, de a többség mind a spanyol mellett angol volt, vagyis angol nyelven tanították. Volt egy olyan oldal, ahol egy angol férfi a spanyol feleségével tanították, az nagyon hasznos volt, de már jó ideje nem voltam ott. És a kiejtése is könnyű abszolút, nem olyan mint a francia (Az nehéz de már az is jobban megy)
2011. júl. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!