Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legnehezebb nyelv?

Melyik a legnehezebb nyelv?

Figyelt kérdés
Utánanéztem és több helyen találtam egy felmérést, amit - állítólag - tudósok, nyelvészek állítottak össze. Szerintük a legkönnyebb nyelv a spanyol, a legnehezebb a szlovák, de szintén a legnehezebb kategóriában van a német és a francia is (meg persze a magyar). Na azért egy német és egy magyar nyelvet ne hogy már hasonló nehéznek tartsanak, elismerem hogy a német nem könnyű, de messze van a magyartól, akárhogy nézem. A szlovákot meg végképp nem értem, hogy miért tekintik a világ legnehezebb nyelvének...
2011. júl. 23. 19:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
200 ilyen felmérésből 199-nél több kamu. Nem a szlovák a legnehezebb nyelv, de nem is a magyar. Mondjuk nincs is olyan, hogy legnehezebba nyelv...
2011. júl. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

szerintem a francia a legnehezebb, szlovák és a német sokkal könnyebb. Tudom mert beszélek németül, angolul, szlovákul és egyszer elkezdtem franciát tanulni, de brutál nehéz.

23F

2011. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
azt nem tudom, de eszperantó a legkönnyebb.
2011. júl. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%

"Utánanéztem és több helyen találtam egy felmérést, amit - állítólag - tudósok, nyelvészek állítottak össze."


- A nyelvészek általános vélelkedése szerint nincs könnyebb és nehezebb nyelv, innentől kezdve eléggé hiteltelen egy ilyen felmérés.


Mitől nehéz egy nyelv szerinted?

2011. júl. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
a kínai .. na ahhoz aztán kell tanulni, ha valaki nem megy ki kínába, sose fogja rendesen megtanulni
2011. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
én úgy gondolom a befektetett idő és energia az, ami megszabhatja egy nyelv nehézségét. Valamint az sem mind1 mennyire elszánt az ember.
2011. júl. 23. 21:38
 7/23 anonim ***** válasza:

"én úgy gondolom a befektetett idő és energia az, ami megszabhatja egy nyelv nehézségét."


- Ez mind teljesen egyéni dolog, vagyis nem egészen értem, mire gondolsz.


Ha arra gondolsz, a nehéz nyelvekhez több idő és energia kell megtanulni, akkor kérdés: mit jelent egy nyelvet megtanulni? Ez egy véget nem érő folyamat.

Pont az egyszerűnek tűnő nyelveknél jön rá évek után az ember, hogy mennyi mindent nem tud, és mennyi újdonságot rejt a nyelv.

2011. júl. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
59%
a spanyol se könnyű. ( 2. idegennyelvem )
2011. júl. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%

A kínait nem tartom nehéz nyelvnek. Bajos az írása, de nagyon könnyű a nyelvtana.


Amúgy meg emberfüggő. Ha szereted tanulni és tetszik, bármelyik nyelv könnyű lesz, ha pedig kényszerből tanulsz és nem szereted a nyelvet, az a nyelv nehéz lesz.


Moses McCormick (50-nél több nyelven beszél, youtube-n laoshu) elmondása szerint neki az arab volt a legnehezebb.

2011. júl. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
59%
Bizony, nincs könnyebb és nehezebb nyelv! Ez teljesen szubjektív. Valószínűleg egy thai embernek könnyebb megtanulni kínaiul, mint angolul. Márpedig én még egy felmérésről sem hallottam, amiben az angolt nehezebbnek ítélték, mint a kínait. Az is tévhit, hogy a magyar a legnehezebb nyelv a világon, mivel, mint már mondtam, nem lehet sorrendet felállítani!
2011. júl. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!