Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerrel, hogyan...

Milyen módszerrel, hogyan sikerült megtanulnod idegen nyelven kommunikálni és megérteni, amit hallasz?

Figyelt kérdés
Nekem nagy bajom, hogy alig tudom magam kifejezni angolul és sokszor nem értem amit mondanak, összemosódnak a szavak, ha le van írva meg megértem.
2011. júl. 24. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Hallgatnod kell idegennyelvű szöveget. Ami a leghasznosabb, filmet nézni az adott nyelv feliratával.


Ez azon is segít, hogy jobban jkifejezd magad, azonban persze élőbeszéddel fejlődik a legjobban ez. Ha sajnos tényleg semmi lehetőség nincs rá, hogy találj egy beszélgetőtársat, akkor legalább magadban próbálj néha beszélni.

2011. júl. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]

bal oldalon találod a rövid, anyanyelvi beszélők által elmondott beszélgetéseket (nem megírt szöveg!!!, igaziak) hallás utáni szövegértés feladatok vannak hozzájuk, utána meghallgathatod úgy is, hogy közben olvasod a leírt szöveget is...

szerintem ez a legjobb, és ne akarj mindent megérteni, csak a feladatra koncentrálj!

2011. júl. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!